1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:- "Türkiye Cumhuriyeti'nin ruhu milli egemenliktir. Özgürlüğün de eşitliğin de adaletin de kaynağı milletin kayıtsız şartsız egemenliğidir. Milletimizin geleceği ise bugünkü çocuklarımızdır"

A+A-

ANKARA (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti'nin ruhunun milli egemenlik olduğunu belirterek, "Özgürlüğün de eşitliğin de adaletin de kaynağı milletin kayıtsız şartsız egemenliğidir. Milletimizin geleceği ise bugünkü çocuklarımızdır" ifadelerini kullandı.
Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, TBMM'nin açılması ile millet egemenliğinin resmen hayata geçirildiğini ve bu önemli günün çocuklara armağan edildiğini kaydetti.
Türkiye Cumhuriyeti'nin ruhunun milli egemenlik olduğunu belirten Yıldırım, şu ifadelere yer verdi:
"Özgürlüğün de eşitliğin de adaletin de kaynağı milletin kayıtsız şartsız egemenliğidir. Milletimizin geleceği ise bugünkü çocuklarımızdır. Onların görüşleri ve çalışma azimleri ile şekillenecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sağlıklı, mutlu bir gelecek diliyorum."

HABERE YORUM KAT