33 mahalle dipbucak temizlendi: Meram kışa hazır

33 mahalle dipbucak temizlendi: Meram kışa hazır
"Meram Çevre Timi" 33 mahalle, 268 cadde ve 4540 sokakta dipbucak temizlik yaparak Meram'ı kışa hazırladı.

Meram Belediyesi bünyesinde oluşturulan Meram Çevre Timi sonbahar dip bucak temizlik görevini tamamladı.

Meram Belediyesi bünyesinde oluşturulan "Meram Çevre Timi" sokak sokak, cadde cadde gerçekleştirdiği detaylı sonbahar temizlik görevini tamamladı. Atıkların toplanmasından dökülen sonbahar yapraklarının süpürülmesine ve zararlı otların temizliğine kadar çevreyle alakalı tüm temizlikleri gerçekleştiren tim 33 mahalle, 268 cadde ve 4540 sokakta dipbucak temizlik yaptı.

6.jpeg

1-1.jpeg

TÜM TEMİZLİK VE GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI YIL BOYUNCA TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜYORUZ

Çevre Timi'nin her mevsim ayrı bir konseptte gerçekleştirdiği ayrıntılı temizliğin daha güzel bir Meram adına yapılmış en güzel çalışmalardan biri olduğuna vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu çalışmanın kış ayları öncesinde daha önemli ve anlamlı olduğuna vurgu yaptı. Daha temiz ve sağlıklı bir ilçe adına tüm temizlik, çöp ve atık toplama, sıfır atık ve geri dönüşüm çalışmalarına yıl boyunca azami dikkat gösterdiklerini ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, "Tüm temizlik ve geri dönüşüm çalışmalarını yıl boyunca titizlikle sürdürüyoruz. Bunlara ilaveten çevre timimiz de detaylı çalışmaları gerçekleştiriyor. Muhtarlarımızla da koordineli bir şekilde yürütülen çalışmalar kapsamında tim bir sokağa ya da bir caddeye giriyor, o sokağın o caddenin tüm temizliğini yapıyor. Ekiplerimiz süpürüyor, süpürgeli araçlarımız ardından tozuna kadar bölgeyi temizliyor. Yabani otları temizliyor, kötü görüntüye sebebiyet veren ya da sağlığı tehdit eden çöpleri kaldırıyor. Kısaca bir evin dipbucak temizliği nasıl yapılıyorsa öyle yapıyor. Mahallelerimizde gerçekleştirilen bu çalışmalarda koordinasyonun sağlanması noktasında destek ve katkı veren muhtarlarımız ile timimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Meram, çevre konusunda her zaman ilkleri gerçekleştirmiş bir belediyedir. Çevre Timimiz de bu ilklerden biri olarak çalışmalarına bundan sonra da devam edecektir" dedi.

3-2.jpeg

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.