1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu
52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

Turu genel klasmanda lider tamamlayan Gonçalves:"Bu galibiyet benim için çok önemli. 'World Tour' takımına girmek istiyorum"

A+A-

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu genel klasmanda lider tamamlayan İspanya'nın Caja Rural-Seguros RGA takımının Portekizli sporcusu Jose Gonçalves, elde ettiği zaferin kendisi için çok önemli olduğunu söyledi.

Turun 8. ve son ayağı olan Marmaris-Selçuk etabından sonra açıklamada bulunan Gonçalves, "Bu galibiyet benim için çok önemli. 'World Tour' takımına girmek istiyorum. Bu sezonun sonunda girmeyi umuyorum. Bu başarı benim için çok değerli." diye konuştu.

Portekizli bisikletçi, Türkiye'ye mutlak şampiyonluk hedefiyle gelmediğini aktararak, "Buraya turu kazanmak amacıyla gelmemiştim. Böyle kesin bir hedefim yoktu. İyiydim ve iyi sonuç almayı bekliyordum. Yarışın gelişimi içinde liderliği ben sırtladım ve sonuna kadar getirdim." ifadelerini kullandı.

Bundan sonra takım lideri olmak istediğini vurgulayan Gonçalves, "Bundan sonra takım lideri olmak da benim için söz konusu. Gelecek yarışlarda daha çok çalışıp, kendimi geliştirerek, takımın liderliğine adayım. Bilbao ile kaptan olacak kişileriz." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Kapadokya-Kapadokya ve Aksaray-Konya etabının belirleyici olduğuna değinen Gonçalves, "İkinci ve üçüncü etaplar belirleyici oldu. Dağlık etaplar için de takımımızda çok iyi sporcular vardı. Türkiye Turu, çok güzeldi. Katılmaktan büyük zevk aldım. Büyün şartlar, seyirciler ve yollar çok elverişliydi. Eve dönünce Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu söyleyeceğim. Etrafımdakilere İstanbul'a gitmelerini ve deniz tatili yapmalarını tavsiye edeceğim." şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT