1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Adob "Yıldızlar Geçidi" Konseriyle Sezona Veda Edecek
Adob "Yıldızlar Geçidi" Konseriyle Sezona Veda Edecek

Adob "Yıldızlar Geçidi" Konseriyle Sezona Veda Edecek

Ankara Devlet Opera ve Balesi, DOB Genel Müdürü, tenor Murat Karahan ve ödüllü operacıların sahne alacağı gala konseriyle sanat sezonunu kapatacak- Congresium'da 24 Mayıs'ta düzenlenecek konserde, popüler opera aryaları, napoliten şarkılar, türküler ve Tü

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB), 24 Mayıs'ta "yıldızlar geçidi" konseriyle sezona veda edecek.

Sanatseverlere, 2018-2019 sanat sezonunda kapalı gişe eserler sergileyen ADOB, yıldızlar geçidinin yer alacağı ve geniş bir repertuvarın sunulacağı gala konserine hazırlanıyor.

Gala konserinde, ulusal ve uluslararası çapta ses getiren projelere imza atan Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni, tenor Murat Karahan müzikseverlerle buluşacak.

Konserde, Grand Prix ödüllü Görkem Ezgi Yıldırım, dünyanın önemli sahnelerinde yer alan mezzosoprano Ferda Yetişer, üç Grammy ödülü sahibi Bülent Bezdüz, Arnavutluk'taki 17. Uluslararası Maire Kraja Şan Yarışması'nda üçüncülüğü elde eden Faik Mansuroğlu da sahnede olacak.

Konserin orkestra şefliğini Naci Özgüç, koro şefliğini Giampaolo Vessella üstlenirken, sanatçılara ADOB orkestrası ve korosu eşlik edecek.

Gala konserinde, yüzyıllardır tüm dünyada büyük keyifle dinlenen popüler opera aryaları, napoliten şarkılar ve türküler sesledirilecek.

Konserde, Sevil Berberi operasından "Una voce poco fa", "Largo al factotum", Romeo ve Juliet operasından "Dunque io son", Don Carlo operasından "E lui!...desso…I'infante-Dio che nell'alma infondere" ile "Nazende Sevgili", "Mazi Kalbimde Yaradır" gibi Türk müziği eserlerinin yer aldığı geniş repertuvar sunulacak.

Sanatseverlere keyifli bir opera akşamı sunmaya hazırlanan ADOB, gala konseri için 24 Mayıs'ta 3 bin seyirci kapasiteli Congresium'da sahne alacak.

HABERE YORUM KAT