1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali" sona erdi
"Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali" sona erdi

"Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali" sona erdi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da bu yıl 15'incisi düzenlenen Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, Hyun Sook Tekin’in piyano resitaliyle sona erdi.Bir...

A+A-

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da bu yıl 15'incisi düzenlenen Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali, Hyun Sook Tekin’in piyano resitaliyle sona erdi.

Bir termal otelde gerçekleştirilen kapanış konserine Festivalin Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Başkadem, kapanış konseri öncesi yaptığı konuşmada, festivalin gerçekleşmesinde emeği olan özellikle Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner’e ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür etti.

Afyonkarahisar'ın festivalle son 15 yılda büyük bir atılım gerçekleştirdiğini ifade eden Başkadem, "Hızlı bir büyüme potansiyeline sahip bir ilimiz bunu kültürel ve sanatsal anlamda bir form içerisine sokabilirse daha nitelikli ve kaliteli olacağını düşünüyorum." diye konuştu.

Kapanış konserinde dinleyicilere Frederic Chopin’in eserleriyle piyano resitali sunan Güney Koreli sanatçı Hyun Sook Tekin dinleyicilerin beğenisini kazandı.

HABERE YORUM KAT