1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Arnavutluk'taki "Atatürk Okulunda" 23 Nisan coşkusu
Arnavutluk'taki "Atatürk Okulunda" 23 Nisan coşkusu

Arnavutluk'taki "Atatürk Okulunda" 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Arnavutluk Zallher Mustafa Kemal Atatürk Okulunda kutlandı

A+A-

ANKARA (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Arnavutluk'taki Zallher Mustafa Kemal Atatürk Okulunda kutlandı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı'ndan (TİKA) yapılan yazılı açıklamada, 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Arnavutluk'taki Zallher Mustafa Kemal Atatürk Okulu'nda gerçekleştirilen etkinliğin, renkli görüntülere sahne olduğu ifade edildi.

Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, TİKA Tiran Program Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin, Türkiye'nin Tiran Askeri Ateşesi Kurmay Albay Bayram Taşçı'nın da katıldığı törende, öğrencilerin okuduğu şiirler ve sonrasında seslendirilen şarkılar büyük beğeni topladı.

Programda konuşan Büyükelçi Bayraktar, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan'ı, Zallher Mustafa Kemal Atatürk Okulundaki çocuklarla geçirmenin memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

TİKA Tiran Program Koordinatörü Çetin ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünyada ilk çocuk bayramı olması nedeniyle büyük bir önem taşıdığını, çocukların her gününün bir bayram sevinci içerisinde geçmesi temennisinde bulundu.

Çetin, Arnavutluk'ta, Mustafa Kemal Atatürk ismini taşıyan 4 okul bulunduğunu bunlardan en büyüğü olan Vlora Mustafa Kemal Atatürk Lisesi'nin tadilatının geçtiğimiz yıl tamamlandığını anımsattı.

Amaçlarının, çocukların daha iyi ortamda eğitim almalarının sağlanması olduğuna vurgu yapan Çetin, Zallher Mustafa Kemal Atatürk Okulunun da bu yıl itibarIyla tadilatına başlanacağının müjdesini verdi.

Elbasan'dan gelen folklor ekibinin gösterileri ile devam eden etkinlikte Türkiye konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT