Aşağı Eşenlerliler festivalde bir araya geldi

Aşağı Eşenlerliler festivalde bir araya geldi
Aşağı Eşenler Köyü geleneksel hale getirdiği yayla şenliğini bu yıl 11. kez düzenlend

Aşağı Eşenler Köyü geleneksel hale getirdiği yayla şenliğini bu yıl 11. kez düzenlendi. Aşağı Eşenler Köyü Sosyal Kültür ve Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği taraşından Sarınç Yaylasında düzenlenen şenliğe Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimoğlu siyasi parti temsilcileri, çevre köylerin muhtarları ve davetliler katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan şenlikte konuşan Dernek Başkanı Ahmet Altekin, 2008 de kurulan derneğin, kuruluşundan bu yana her yıl gerçekleştirdiği şenliklere pandemi dolayısı ile verilen 4 yıllık aranın ardından tekrar başladıklarını söyledi.

asagi-esenler-3.jpg

Şenlikte Konuşma yapan Aşağı Eşenler Köyü Muhtarı Cemal Gezer, AK Parti Hadim ilçe Başkanı Ahmet Özbahar ve İyi Parti İlçe Başkanı Adem Vural da yaptıkları selamlama konuşmasında programa katılan tüm misafirlere teşekkür etti. Şenliğe katılan Aşağı Eşenlerliler ve misafirlere Konuşan Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu ise, “Aşağı Eşenler Dernek yönetimimizin böyle bir organizasyonda bizi köylülerimizle ve hemşehrilerimizle bir araya getirdiği için dernek başkanımız başta olmak üzere tüm yönetimine ve muhtarımıza teşekkür ederim. Hadim Belediyesi olarak her zaman köylülerimizin ve hemşehrilerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

asagi-esenler-4.jpg

ŞENLİK AĞASI HÜSEYİN YALÇIN OLDU

Konuşmaların ardından misafirlere ve katılımcılara ikram edilen geleneksel Konya düğün pilavının ardından Şenlik Ağasının belirlenmesine geçildi ve Derneğe Şenlik esnasında 80 Bin Lira bağış sözü veren Yalçın Demir Doğrama firma sahibi Hüseyin Yalçın 2023 Şenlik ağası seçildi. Eğlence ve değişik hediyelerin verildiği çekilişlerin de yapıldığı şenlik günün geç saatlerine kadar devam etti.

asagi-esenler-9.jpg

asagi-esenler-6.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.