ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş. ile KTÜN arasında  iş birliği protokolü imzalandı

ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş. ile KTÜN arasında iş birliği protokolü imzalandı

Konya Teknik Üniversitesi ile ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş. arasında stratejik iş birliği protokolü imzalandı.

Konya Teknik Üniversitesi ile ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş. arasında stratejik iş birliği protokolü imzalandı.

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ile ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Bülent Işık tarafından imzalanan protokol kapsamında Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat, Makine, Elektrik-Elektronik, Kimya ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinden öğretim üyeleri, ASELSAN Konya’da yürütülecek olan Ar-Ge çalışmaları ile inşaat, yapım, akustik, mekanik tesisat gibi konularda teknik danışmanlık yapacak. Ayrıca Konya Teknik Üniversitesi, ASELSAN Konya bünyesinde devam eden her türlü üst yapı ve altyapı inşaat hizmetleri, iç ve dış mekân çevre sağlığı analizleri (gürültü, akustik, hava kalitesi vs.) ölçümleri, yapay zekâ, görüntü işleme, atış sistemlerinin mekanik ve fiziksel özellikleri, işletmede kullanılan silahların kimyasal içerikleri, mermi ve bombaların hareketleri ve etkileri (atış esnası, hareket durumu ve hedefteki etkileri) gibi konularda danışmanlık hizmeti verecek.

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, ‘ASELSAN Konya ile üniversitemiz arasında stratejik bir anlaşma imzalıyoruz. Tabi ASELSAN Konya gibi çok değerli bir kuruluşumuzun Üniversitemize destek olması ve işbirliği yapması bizim için çok önemli. Bu stratejik iş birliği ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemiz İnşaat, Makine, Elektrik-Elektronik, Kimya ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinde öğretim üyelerimizin ASELSAN Konya’da yürütülecek olan Ar-Ge çalışmaları ile inşaat, yapım, akustik, mekanik tesisat gibi konularda teknik danışmanlık yapacaklar. Yine okuyan öğrencilerimiz staj imkanı bulması, mezun olduktan sonra istihdam sağlanması çok önemli. Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. Stratejik iş birliğinin her iki taraf içinde hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

aselsan-konya-2.jpeg

ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Bülent Işık ise, “Üniversite-sanayi işbirliğinin sürekli ve sürdürülebilir olması çok önemli. Bu noktada sanayideki diğer şirketlerin de bunu değerlendirmesinin gerekliliğinin çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Çünkü üniversitelerde derin bir bilgi birikimi var, sanayide de pratik bilgi birikimi var. İkisinin birleşmesinin ülkemize çok büyük katkıları olacağını düşünüyorum. Bu stratejik iş birliğinin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Stratejik iş birliği protokolü imza töreninde KTÜN Rektör Yardımcıları Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı, Prof. Dr. Halil Kürşad Ersoy, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Esra Yel, Prof. Dr. Murat Olgun ve Genel Sekreter Recep Öztürk hazır bulundu.

aselsan-konya-3.jpeg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.