ASKON Konya’dan 15 isme DEİK’te görev

ASKON Konya’dan 15 isme DEİK’te görev

ASKON Konya’dan 15 isim DEİK’te görev

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya şube yönetiminden 15 isime, yeni dönemde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) önemli görevler verildi. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen İş Konseyleri 2021 Yılı Seçimli Genel Kurulu’nda ASKON Konya Şubesi yönetiminden 12 isim iş konseyi yürütme kurulu üyeliğine, 3 isim de iş konseyi başkan yardımcılığa getirildi. Meksika, İrlanda, Portekiz, Slovenya, Arjantin gibi ülkeler başta olmak üzere toplamda 15 isim DEİK’te görev aldı.

Geçtiğimiz hafta DEİK Genel Kurulu’na katılan ve değerlendirmelerde bulunan ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, önemli ülkelerde önemli görevler üstlenildiğini ifade etti.

Başkan Sinacı, “1985 Yılında kurulan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu-DEIK, Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırım, hizmetler, müteahhit ve lojistik başta olmak üzere, dış ekonomik ilişkileri yürütme; yurt içinde ve yurt dışında yatırım imkanlarını araştırma; Türkiye’nin ihracatını artırmaya katkı sağlama ve benzeri iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirilmiş bir kurumdur. Sayın Cumhurbaşkanımızın yahut Bakanlarımızın yurt dışı seyahati varsa ve bu seyahate iş insanları katılıyorsa veya yurt dışından iş insanlarının olduğu bir heyeti ülkemizde ağırlıyorsak, tüm altyapı ve sorumluluk DEİK’e aittir. Amacımız; tüm dünyada iş yapmak, daha çok iş yapmak, daha kolay iş yapmak, daha verimli iş yapmak. Bunu sağlamanın en önemli araçlarından birisi de Network ’dür. Yani ilişkiler ağıdır. Doğru kişiye, doğru şekilde ulaşabilmektir. İşte bu noktada da kritik bir konumu var DEİK’in ve DEİK üyeliğinin, çünkü tüm dünyaya yayılmış 147 iş konseyi bulunmaktadır. Bu noktada, iş konseylerini, adeta 147 ayrı dernek olarak da düşünebilirsiniz. Hepsinin ayrı bütçeleri var ve kendi faaliyetlerini kendileri planlıyorlar. Şirketlerimizin birer küresel oyuncu olması hedefiyle çalışmalar yürütüyor ve bunu devlet yetkililerimiz nezdinde, en yüksek temsil ile yapma yeteceğine sahipler. Bu, çok önemli bir değer” dedi.

ASKON KONYA DEİK’TE ETKİN AĞIRLIĞINI ARTIRIYOR

ASKON Konya Şubesi olarak DEİK’te etkin ağırlıklarının arttığını ifade eden Başkan Sinacı, “DEİK bizim de çok hassasiyet gösterdiğimiz bir konu. Geçtiğimiz hafta ki Genel Kurul’a yönetim kurulu üyelerimizle katılım sağladık. ASKON Konya şubemizden 12 isim iş konseyi yürütme kurulu üyeliğine, 3 isim de iş konseyi başkan yardımcılığa getirildi. Meksika, İrlanda, Portekiz, Slovenya, Arjantin gibi ülkeler başta olmak üzere toplamda 15 yönetim kurulu üyemiz DEİK’te görev aldı. Konya’mız ve ülkemizin dış ticaret hacmini artırmada ve ticari diplomasinin gelişmesinde, uluslararası arenada güçlü temsil ve iş dünyamızın güçlü temellerle büyümesi için yapılacak olan tüm faaliyetlere ASKON Konya Şubesi olarak desteklerimizi artırarak vermeye devam edeceğiz, yürekten ve hep birlikte çalışacağız. Emeği geçen tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Şehrimiz ve ülkemiz için önemli işleri yapma gayretinde olacağız” diye konuştu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.