1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Aşmak İçin Hareket" kampanyası
"Aşmak İçin Hareket" kampanyası

"Aşmak İçin Hareket" kampanyası

Proje kapsamında Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Ayva ve beraberindeki il protokol üyeleri engellilerle futbol oynadı

A+A-

TEKİRDAĞ (AA) - Cumhurbaşkanlığı himayesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Beyazay Derneğince yürütülen "Aşmak İçin Hareket" projesi kapsamında Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde düzenlenen etkinlikte, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ve beraberindeki il protokol üyeleri engellilerle spor yaptı.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Namık Kemal Bulvarı Belediye Spor Tesislerinde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, engelli-engelsiz tüm bireyleri kaynaştıran, birbirlerine daha sıkı bir şekilde bağlayan "Aşmak İçin Hareket" kampanyasının hızla devam ettiğini söyledi.

Kampanya ile sporun, kardeşliğin, farklılıkların, birleştirici gücünün görüldüğünü ifade eden Ayva, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteklerini her alanda gördüğümüz gibi engellilik ve spor alanında da görmekteyiz. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşen kampanya ile sporun, kardeşliğin, farklılıkların, birleştirici gücünü hep birlikte görüyoruz. Tüm Çerkezköylüleri engelleri birlikte aşmak için birlikte spor yapmaya bekliyoruz." dedi.

Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Adnan Şahin de kampanyayı Tekirdağ’da sürdürmekten gurur duyduklarını söyledi.

Engelli ve engelsiz bireylerin kampanya sayesinde birbirlerini daha iyi tanıma fırsatı yakaladığını ve bundan da mutluluk duyduklarını söyleyen Şahin, "Engelli olmak, yaşamaya, spor yapmaya, birlikte olmaya engel değil." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, protokol üyeleri, engellilerle birlikte futbol oynadı.

Etkinliğin ardından Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu çocuklara satranç takımı dağıttı.

"Aşmak İçin Hareket" kampanyası

"Aşmak İçin Hareket" kampanyası

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT