Aziz Hakan Altun’dan 29 Ekim mesajı

Aziz Hakan Altun’dan 29 Ekim mesajı

Aziz Hakan Altun, ‘’Türk Milleti, 98 yıl önce varlığına kastedenlere karşı vermiş olduğu kurtuluş mücadelesinden zaferle çıkarak, tarih sahnesindeki yerini, hür ve bağımsız bir devlet olarak çok daha güçlü bir şekilde almıştır" dedi.

Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Dr. Aziz Hakan Altun, ‘’Türk Milleti, 98 yıl önce varlığına kastedenlere karşı vermiş olduğu kurtuluş mücadelesinden zaferle çıkarak, tarih sahnesindeki yerini, hür ve bağımsız bir devlet olarak çok daha güçlü bir şekilde almıştır. Bugün milletçe bu büyük mücadelenin sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünü kutlamanın büyük gururu, coşkusu ve mutluluğu içerisindeyiz’’ dedi.

Altun, ‘’Türk Halkı, Şehitlerimiz ve Büyük Önder Atatürk; dışarıda bağımsızlık, içeride ulusal egemenlik için savaş vermiş, bu savaşı da kazanmışlardır. Milletimiz, Kurtuluş Savaşı’yla düşmandan kurtulmuş, Cumhuriyet’in ilanı ile eşit haklara sahip vatandaşlardan oluşan çağdaş bir millet haline gelmiş, devletinin yegâne ve gerçek sahibi olmuştur. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana geçen yıllarda ekonomiden eğitime sağlıktan adalete kadar her alanda modern bir devlet yapısının oluşturulması konusunda önemli adımlar atılmıştır. Türk milleti, her zaman tarihteki büyüklüğüne ulaşacak karakterde ve yapıda olmuştur. Her alanda yükselebilmek için azmini ve kararlılığını her zaman muhafaza etmiştir. Türkiye’yi, eşitlik ve özgürlüğe dayalı olarak, bütün bireyleri temel hak ve hürriyetlere sahip bir milletin ülkesi haline getirmek bu ülkede yaşayan bütün vatandaşların ana hedefi olmalıdır. Devletin değiştirilemez nitelikleri ile milletin vazgeçilemez değerleri mutlaka uzlaştırılmalıdır’’ şeklinde konuştu.

MİLLETİMİZ KARŞILAŞTIĞI SORUNLARI CUMHURİYET’E OLAN BAĞLILIĞI SAYESİNDE AŞMIŞTIR

Altun, ‘’Milletimiz; cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatımızın vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyet’e olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir. Cumhuriyet’in dili, bayrağı, marşı ve başkenti ile temel niteliklerinin değiştirilemeyeceği ve ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunacağı unutulmamalıdır. Bilinmelidir ki, egemenliğini şimdiye kadar korumasını çok iyi bilmiş bir millet bundan sonra da korumasını çok iyi bilecektir.Yıldönümünü sevinçle, coşkuyla ve bir o kadar da gururla idrak ettiğimiz Cumhuriyet Bayramı tüm milletimiz için ve milletimizin soluklarına muhtaç insanlık için iyiliklere, esenliklere, güzelliklere vesile olması adına kutlu olsun’’ ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.