Başkan Kılca’dan üç ayların başlangıcı ve Regaip Gecesi mesajı

Başkan Kılca’dan üç ayların başlangıcı ve Regaip Gecesi mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, üç ayların başlangıcı ve Regaip Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bu dönemlerin birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı çok güzel fırsatlar sunduğunun altını çizen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Bu gecenin ve heyecanla kavuşmayı beklediğimiz üç ayların dirliğimize insanlığın sağlık, barış ve huzuruna vesile olmasını rabbimden diliyor; tüm İslam âleminin Regaip Gecesi’ni tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Hasan Kılca’nın mesajı şu şekilde: “İçerisinde bir birinden gizli ve açık hazineler barındıran Regaip Gecesi, üç ayların müjdesiyle bir kez daha kapılarımızı çaldı. Bu kıymetli geceler, gündelik hayatın koşturmacası içinde yorulan ruhumuza, yeniden doğuş sevinciyle gelir. Biliyoruz ki her affın kabulü arınma; her şükrün sonu ikramdır. Heybesinde af, mağfiret, şükür ve birbirinden kıymetli bilmediğimiz daha nice ikramıyla gelen üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regaip Gecesi’nde, Cenâb-ı Hakk’a yönelişin, yakarışın, affın ve şükrün imkânını yakalarız. Böylesi geceler, benlikten sıyırıp acziyetimizin farkına varabilmemize imkân sağlarken; aynı zamanda hassasiyetlerimiz, önceliklerimiz, yardımsever oluşumuzla birlikte sadece kendisinin değil çevresin de olup bitenlerin de farkında olan “insan” olmamızı sağlar. Kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, gönül dünyamıza ışık tutan ve aydınlanmasına vesile olan bu aylar, toplumun huzur ve refahının sağlanmasına da vesile olur.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimiz başta olmak üzere tüm İslam âleminin Regaip Gecesi’ni tebrik ediyor; Müslümanların birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.