Başkan Oprukçu’dan 10 Kasım mesajı

Başkan Oprukçu’dan 10 Kasım mesajı

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

“ATATÜRK TÜRK MİLLETİ’NİN ORTAK DEĞERİDİR”

Başkan Oprukçu mesajında: “Atatürk, Türk milletinin varlığına kast eden her türlü sinsi tertibin farkına vararak onları deşifre etmiş, milleti uyandırmış ve bağımsızlık meşalesini yakarak Türk milletinin yolunu aydınlatmıştır. Her alanda bağımsız olmayı esas alan, milli menfaatlerden asla taviz vermeyen ve esarete karşı boyun eğmeyen bir politika izlemiş, tüm dünyanın Türkiye’ye saygıyla ve gıptayla bakmasına neden olmuştur. Asil Türk Milleti’nin kendine olan güvenini ve var olma kararlılığını güçlendiren Ulu önder, Türk Milleti’nin ortak değeridir. Hayatı boyunca kendisini, varlığından güç aldığı büyük Türk Milleti’ne adayan Atatürk, kahraman bir komutan ve büyük bir devlet adamı olarak çok önemli hizmetler ifa etmiştir. Vatanımızı bölmeye yeltenenleri geldikleri gibi gönderen bir iradeye liderlik yapan bu büyük devlet adamına, çok şey borçlu olduğumuz bilinmeli ve milli mücadele döneminde gösterdiği üstün hizmet özellikle gençlerimiz tarafından iyi özümsenmelidir. Aziz Atatürk milletimize umut olmuş, geleceğe ışık tutmuş, vatanımızı kurtarmada öncü olarak Cumhuriyeti kurmuştur. Kendi ifadesiyle “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir”, çok şükür Türk Milleti bu sadakattedir ve atasının izindedir. Her fani ölümü tadacak, her naçiz vücut günü saati geldiğinde toprakla buluşacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bunu idrak ve ifade edip Türkiye Cumhuriyeti’nin payidar kalacağına vurgu yapmıştır ve ömrünü Türk milletinin istiklal ve istikbaline adamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 82. yıldönümünde aziz Atatürk’ü rahmetle ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.