1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bedesten bayramı bekliyor
Bedesten bayramı bekliyor

Bedesten bayramı bekliyor

Ramazan ayında alışverişin sofralara yönelik yapılması nedeniyle Bedesten’deki mefruşat, tuhafiye ve ayakkabıcı esnafı siftahsız günler yaşamaya başladı. Esnafın umudu bayram alışverişinde…

A+A-

BU RAMAZAN DAHA DURGUN

Tarihi Bedesten Çarşısı, Mübarek Ramazan ayının başlamasıyla birlikte sessizliğe büründü. Çoğu günü siftahsız geçiren çarşı esnafı halkın bayram alışverişine başlamasını bekliyor. Ramazan Bayramı yaklaştığında halkın çarşıyı hareketlendireceğini söyleyen Muammer Kocamaz, “Bu Ramazan geçen seneye göre daha durgun geçiyor siftahını henüz yapamayan esnaflar var. Bayrama sayılı günler kala çarşımız inşallah eski bereketine kavuşacak” ifadelerini kullandı.

BEDESTEN SESSİZ, SİFTAH YOK

Çarşı esnafından olan Hatice Kesici, işlerin çok durgun olduğunu belirtirken, “İşler çok durgun ama bayram yaklaştığı vakit işler artacak. Müşterilerimizin birçoğu Kurban Bayramı’nda değil de Ramazan Bayramı’nda bayramlık alışverişini yapıyor o yüzden biz de bayram alışverişine çıkan müşterilerimizin daha çok olmasını bekliyoruz” dedi. 55 senedir esnaf olan Necati Sarıgül de bu sene Ramazan ayında daha çok durgunluk yaşadıklarını ifade ederken büyük AVM’lerin küçük esnafı bitirdiğini belirtti. (Dilhan Türker)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT