Karatay'da kariyer programları sürüyor

Karatay'da kariyer programları sürüyor
 Editör
Karatay'da , gençlerin kariyer rotalarını belirlemesine katkı sunmak hedefiyle düzenlenen Karatay kariyer programları kaldığı yerden devam ediyor.

Karatay Belediyesi, öğrencilerin bireysel kariyer planlamalarına destek olmak, gençlerin sosyal, kültürel ve eğitim hayatlarına katkı sunmak amacıyla birçok projeye imza atıyor.

REKTÖR CEM ZORLU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Bu kapsamda Karatay Belediyesi, Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’nde “Geleceğin Yol Haritası Ve Gençlerle Kariyer Sohbeti” programı düzenledi. Karatay’da eğitim hayatlarını sürdüren lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen programda Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, gelecek planlamalarında öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

kariyer-4.jpg

HEDEFİNİZ, PLANLAMANIZ, AZMİNİZ, SABRINIZ TEVEKKÜLÜNÜZ OLMALI

Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, gençlerin kariyerlerini planlamada ve hayata geçirmede uymaları gereken hususları ve tecrübelerini tek tek öğrencilerle paylaştı.

kariyer-1.jpg

Cem Zorlu; “İnsanların elde ettiği başarıda bulunduğu şartların ve sahip olduğu imkanların büyük bir payı bulunmaktadır. Cenab-ı Hakk’ın verdiği akıl ile zekanın büyük bir rolü vardır. İşte insanları tüm bunları besler, harmanlar ve ortaya başarı çıkar. Başarı için öncelikle bir hedefiniz olacak, bir planlamanız olacak, hırstan uzak bir azminiz olacak, gayretiniz olacak, bitmeyen tükenmeyen bir enerjiniz olacak, sabrınız olacak, tevekkülünüz olacak ve elbette bir de nasibiniz olacak. İşte sizleri başarıya götürebilecek veya bir işi başarmanıza yardımcı olacak şeyler bunlardır. Dahası, her bir bireyin ortaya koyabildiği potansiyeli onun başarısıdır. Çünkü herkesin potansiyeli farklıdır. İşini iyi yapabilmek, mutlu olmak, nasibine razı olmak, tevekkül edebilmek sizleri başarıya götürecektir. Ömür çok kısa ve her anını değerlendirmek önemlidir. Onun için de bol bol okuyun, yabancı diller öğrenin, çok çalışın” ifadelerini kullandı.

kariyer-5.jpg

kariyer-6.jpg

Güncel Gelişmelerden Anında Haberdar Olmak İçin Aşağıdaki Linki Tıklayarak Whatsapp Grubumuza Dahil Olabilirsiniz Https://chat.whatsapp.com/emhe2a1a0eschu9ysiriyr

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.