Bektaş: Bayramlar, sevincin, barışın ve kardeşliğin özel günleridir

Bektaş: Bayramlar, sevincin, barışın ve kardeşliğin özel günleridir

Ramazan Bayramıyla dolasıyla bir kutlama mesajı yayımlayan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, dini ve milli bayramlarımızın sevincin, barışın ve kardeşliğin özel günleri olduğunu belirtti.

Barış Bektaş Ramazan Bayramı kutlama mesajının devamında şunları dile getirdi:  “Sabır, ibadet, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olarak kabul ettiğimiz bir Ramazan ayını daha geride bırakarak,  bir bayrama daha kavuştuk. Salgından dolayı burukta olsa bu bayramı evlerimizde sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı birbirimizi ziyaret edemeyip, bayramlaşamayacağız. Bayramı evlerimizde kutlayacağız. Bunun üzüntüsü içinde olmamalıyız. Hepimizin sağlığı önemlidir. Umut ediyorum ki bayram sonu salgının hızı düşerek, tekrar normal hayata kavuşuruz. Gelecek bayramları da bayram havasında geçiririz. Adaletle yöneten, yoksulun yanında olan, yoksulluğu yenmek için mücadele eden, iftira atmayan, kul hakkı yemeyen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV), bayramların coşkuyla kutlanmasını ister. O’nun için bayramlar ‘Yardımlaşmanın ve dayanışmanın, huzurun, sevincin, barışın ve kardeşliğin özel günleridir. Bu anlayış içinde olduğumuz sürece çözemeyeceğimiz hiçbir sorunumuzda kalmaz” dedi.

Salgının önüne geçmek için alının tedbirlere uymalıyız

Salgına karşı herkesin tedbirlere uyması konusunda uyaran Barış Bektaş, “Bir yıla aşkındır yaşadığımız salgından kurtulmanın yollarından en önemlisi alınan tedbirlere uymadır. Bu tedbirlerden hiçbir şekilde taviz vermemektir. Maskemizi takarak, sosyal mesafeyi koruyarak ve temizliği önem vererek salgının yayılmasının önüne birlikte geçmiş olacağız. Umarım bu bayram ülkemizde ve coğrafyamızdaki olumsuzlukların bitmesine ve en önemlisi de dünya da ve ülkemizdeki koronavirüs salgının sona ermesine vesile olur. İnsanlar mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşar. Ülkemize, İslam âlemine mutluluk ve huzur getirir. Ülkemize ve bizlere özgürlük ve demokrasi içerisinde ulusal ve dini bayramlarımızı yaşama fırsatını veren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün silah arkadaşlarına ve şehitlerimize rahmet diliyorum. Milletimizin birlik ve beraberliğinin daim olması dileğiyle, Ramazan bayramınızı en içten duygularımızla kutlarız.”

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.