Bektaş: Buğday alım fiyatı en az 12 TL olmalıdır

Bektaş: Buğday alım fiyatı en az 12 TL olmalıdır
 Editör
CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş, buğday alım fiyatının en az 12 lira olması gerektiğini söyledi.

CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş bu yıl buğday alım fiyatının en az 12 lira olmalıdır diyerek, “Tarım, bu ülkenin gerçeği olduğu gibi asla unutulmamalıdır. Bu geleceği kaybetmemek adına ve çiftçilerimizin zarara uğramaması için teşviklerle birlikte en az 12 TL'lik bir fiyatla alım gerçekleştirilmesi gerekmektedir” diye konuştu. Bektaş konuşmasında, “Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; geçtiğimiz yıl Toprak Mahsulleri Ofisi 13 milyon ton buğday alımı gerçekleştirmiştir. Bu yıl yağışların da düzenli olması nedeniyle buğday üretiminde ciddi bir rekolte artışı söz konusu olacaktır. Ancak dünya piyasalarında buğdayın 7 lira olmasına karşın, Türkiye'de artan girdiler nedeniyle üretim maliyeti 9 lira seviyesindedir. TMO ise hâlen alıma dair açıklama yapmamış ve fiyat vermemiştir. Toprak Mahsulleri Ofisinin bu yıl alım yapmayacağına dair iddialar ise, çiftçilerimiz arasında büyük endişeye neden olmuştur. Tarımın bir ülkenin geleceği olduğu asla unutulmamalıdır. Bu geleceği kaybetmemek adına ve çiftçilerimizin zarara uğramaması için teşviklerle birlikte en az 12 TL'lik bir fiyatla alım gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Saygıyla dikkatinize sunarım” ifadelerine yer verdi.

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.