Bem Bir Sen Konya; Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

Bem Bir Sen Konya; Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Konya Şube Başkanı Mehmet Büyükaslan, 29 Ekim Cumhuriyet bayramının 98. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Konya Şube Başkanı Mehmet Büyükaslan,29 Ekim Cumhuriyet bayramının 98. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Büyükaslan, Cumhuriyetin ilanına giden süreç ve Cumhuriyetin ilanının milli tarih açısından iyi kavranması ve kuşaklardan kuşağa aktarılmasının öneminin çok büyük olduğunu ifade ederek: "Türkiye Cumhuriyeti devleti geride kalan 98 yılda, bulunduğu toprakların konumu nedeniyle daima dış güçlerin hedefi haline gelmiştir. Vatan ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak için mücadele etmekteyiz. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği müddetçe, devletimizi ve milletimizi bölmek ve parçalamak isteyen hainlerin oyunları boşa çıkacaktır. Bu coğrafyada bin yıldır birlikte yaşayan milletimizin huzurunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.

Büyükaslan "Türkiye Cumhuriyetini bizlere armağan eden Büyük Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, dün olduğu gibi bugünde vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Tüm sendika üyelerimizin ve Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.