Beyannameler Mücbir Kapsamına Alınabilir Mi?

Beyannameler Mücbir Kapsamına Alınabilir Mi?

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan tarafından cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi.

 

İzmir depreminden etkilenen ve bürolarında güvenlik nedeniyle sağlıklı çalışamayan  SMMM’ler hakkında bakanlığa soru soran MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “30 Ekim 2020 Tarihinde meydana gelen ve merkez üssü İzmir İli Seferihisar İlçesi olan deprem felaketi nedeniyle İzmir ve çevre illerde ikamet eden vatandaşların ve işverenlerin hayatı doğrudan ya da dolaylı olarak depremin yıkıcı sonuçlarından olumsuz etkilenmiştir. Genel şartlar ve gelişmeler göz önünde tutulduğunda hem işverenler hem de mükelleflerinin tüm sorumluluklarını taşıyan SMMM’ler içerisinde bulunduğumuz afet ortamında işyerlerine sağlıklı biçimde gidememekte ve çalışmaları aksamaktadır.” dedi.

 

BEYANNAMELER MÜCBİR KAPSAMINA ALINABİLİR Mİ?

Kara Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Lütfi Elvan’a şu soruları sordu; İzmir depreminin artçı sarsıntıları devam etmekte iken bürolarına güvenlik nedeniyle  gidemeyen ve sağlıklı bir çalışma ortamına henüz kavuşamayan SMMM’lerin mücbir sebep kapsamına alınarak beyanname sürelerinin uzatılmasına yönelik bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

Kendileri, mükellefleri ya da çalışanları deprem nedeniyle yaralanan ve tedavileri devam eden SMMM bürolarının bakanlığınıza verecekleri beyannamelerin mücbir sebep kapsamına alınması ve sürelerinin uzatılmasına hususunda bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.