Beyşehir'de ilçe idare kurulu toplantısı yapıldı

Beyşehir'de ilçe idare kurulu toplantısı yapıldı

KONYA (AA) - Beyşehir’de İlçe İdaresi Kurulu toplantısı düzenlendi.Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda Kaymakam Muzaffer Başıbüyük başkanlığında...

KONYA (AA) - Beyşehir’de İlçe İdaresi Kurulu toplantısı düzenlendi.
Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda Kaymakam Muzaffer Başıbüyük başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya mahalle muhtarları ile bazı kurumların idarecileri de katıldı.
Toplantıda, ilçe merkezi ve dış mahallelerinde yaşayan 400 kayıtlı Suriyeli mültecinin iş kollarında çalışmaları, eğitimlerinin sağlanması ve eğitim çağı dışındakilerin ise Türkçe öğrenmeleri ile ilgili olarak HEM bünyesinde gerekli kursların açılması konuları ele alındı. Toplantıda, Beyşehir halkının mültecilere ayni ve nakdi yardımlarda bulunabilmesi için mahalle muhtarlıklarının da teşvik edici olması, yapılan yardımların mülteci ailelerin ihtiyaç ve çalışma durumları gözönünde bulundurularak dengeli bir şekilde ulaştırılması hususu da masaya yatırıldı.
Toplantıda, Beyşehir Gölü’nde su ürünleri avının yasak olduğu dönemde yasaklara uyulması konusunda göle kıyısı olan mahalle muhtarlıklarından destek de istendi. Bu konuda, muhtarlıkların balıkçılara uyarılarda bulunarak, yasakla mücadele konusunda kolluk kuvvetleri ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeline her türlü yardımı yapması istendi.

Ayrıca, su ürünleri avının serbest olduğu dönemde ise özellikle elektroşok cihazı kullanma gibi yasak yöntemlerle avlanmanın önüne geçilmesi için kolluk kuvvetleri ile ilgili kurumlarla yapılacak istişare ve işbirliğinin önemine dikkat çekildi.
Toplantıda ele alınan konularda ilgililer ve kamu görevlilerinin de talimatlandırıldığı belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.