Beyşehir'in 'Eski Hali, Yeni Hali' Fotoğraf Sergisi

Beyşehir'in 'Eski Hali, Yeni Hali' Fotoğraf Sergisi

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, "eski ve yeni hali" konulu fotoğraf yarışmasında daha önce açılışı yapılan ve dereceye giren eserlerin sergisini ziyaret etti.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, "eski ve yeni hali" konulu fotoğraf yarışmasında daha önce açılışı yapılan ve dereceye giren eserlerin sergisini ziyaret etti.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Fotoğraf Kulübü'nce düzenlenen, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi'nin sponsor olduğu Beyşehir Belediyesinin de desteklediği yarışmada, dereceye giren eserlerin sergisi açıldı. Atatürk Caddesi Beyaz park önünde açılan sergide vatandaşlara yönelik sunum yapıldı. Yapılan sergilemeyi Başkan Bayındır’da ziyaret ederek, değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Bayındır, “Şehrimizi evimiz gibi görelim!” Ya böyle temizleyeceğiz, ya kirleteceğiz. Önce kendimize şunu soralım; biz neye layığız! Biz temiz bir doğaya layığız. Bu şehrin insanı asildir. Bu şehrin insanının soyu, boyu bellidir. O nedenle biz temizlikten yanayız. Biz suyuyla, ormanıyla, doğasıyla iç içe yaşayan bir milletin evlatlarıyız. O zaman bu mantıkla yaşamayalım. Şehrimizde bu denli temizlik anlayışını yaymak için kardeşlerimiz, evlatlarımız gece demeden, gündüz demeden bu projeyi hayata geçirdiler. Türkiye’ye örnek olalım. Şehrimize örnek olalım. Atıkları yollara ve çevreye atmayalım. Evlerimizde, kısaca yaşadığımız yerlerde elimize geçen çöpleri nasıl çöp kutularına, poşetlere atıyorsak, şehrimizi de evimiz gibi görelim. Yaradan bu doğayı bize lütfetmiş vermiş. Yarın bunun günahını çekmeyelim diye ben buradan kamuoyuna rica ediyorum.  İşçilerimizde insan temizlik işçilerimize haksızlık etmeyelim. Her gün sabah şişe, kâğıt, yollarda rastgele atılmış çöpleri aynı adam temizliyor biraz bu açıdan bakalım. Bizler bu şehri evimiz gibi görürsek, bu doğayı evimiz gibi görürsek yaradanın da hoşuna gideriz. Komşumuzun da hoşuna gideriz. Birbirimizin de hoşuna gideriz. Özellikle rica ediyorum. Yapılan sosyal sorumluluk projesinde yer alan, Huğlu Silah Sanayi Kooperatifimize, Mustafa Büyükkafalı’ya, değerli hocalarımıza, jürimize, gecesine gündüzüne katıp bu yarışmada ben varım diyen çocuklarımıza ve yetişkinlerimize teşekkür ederim."dedi.

beysehirin-eski-hali-yeni-hali-fotograf-sergisi-2.jpg

beysehirin-eski-hali-yeni-hali-fotograf-sergisi-4.jpg

beysehirin-eski-hali-yeni-hali-fotograf-sergisi-5.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.