1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı
Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı

Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı

Düzce ve Karabük'te "57. Alay'a Vefa Yürüyüşü" düzenlendi

A+A-

DÜZCE/KARABÜK (AA) - Çanakkale Zaferi'nin 101. yılı etkinlikleri kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığınca 81 ilde eş zamanlı düzenlenen "57. Alay Vefa Yürüyüşü", Düzce ve Karabük’te yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı etkinlikleri kapsamında, Düzce Belediyesi Meydanı'nda toplanan kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleriyle gençlerden oluşan grup, yaklaşık 150 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla Düzce Şehitliği'ne yürüdü.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, başta Çanakkale olmak üzere tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Etkinlikte, Cedidiye Camisi Müezzini Bayram Çotur Kur'an-ı Kerim okudu, şehitler için dua edildi, katılımcılara kırık buğday çorbası ikram edildi.

- Karabük

Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce "Bir ölür bin diriliriz" sloganıyla düzenlenen yürüyüş öncesinde vatandaşlar, Üniversite Mahallesi'ndeki Sevgi Pınarı Camisi'nde toplandı.

Şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi. Duaların ardından vatandaşlar, Karabük Şehitliği'ne doğru tekbir getirerek yürüdü. Grup daha sonra şehitlikte dua etti.

Karabük Vali Yardımcısı Yunus Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Müftüsü Halil Bektaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çeti̇n ile asker ve öğrenciler yürüyüşe katıldı.

Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı

Çanakkale Kara Savaşları'nın 101. yılı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT