1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Çanakkale'de telefonla dolandırıcılık iddiası
Çanakkale'de telefonla dolandırıcılık iddiası

Çanakkale'de telefonla dolandırıcılık iddiası

Kendisini telefonda "savcı" olarak tanıtıp dün 146 bin 350 lira ile 44 bin 800 dolar aldığı iddia edilen kişi, bugün de aynı yöntemle 18 bin dolar almak isterken yakalandı

A+A-

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale'de, kendisini "savcı" olarak tanıtıp dün aradığı kişiyi 146 bin 350 lira ile 44 bin 800 dolar dolandırdığı iddia edilen kişi, bugün de aynı yöntemle 18 bin dolar almak isterken yakalandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, M.T, dün K.T'yi cep telefonundan arayıp, kendisini "savcı" olarak tanıttı. Hesabının terör örgütünün eline geçtiği, operasyon yapılması için paraya ihtiyaç olduğunun söylenmesi üzerine K.T, poşete koyduğu 24 bin 800 doları şüphelinin yönlendirmesiyle Troya Caddesi'ndeki bir çöp konteynerine bıraktı.

K.T'yi daha sonra tekrar arayan M.T, operasyonun sürdüğünü belirterek, bir miktar daha para talep etti. Söylenenlere inanan K.T, evindeki 146 bin 350 lira ile 20 bin doları yine bir çöp konteynerine bıraktı. Bu sırada yaşananlardan şüphelenen K.T'nin eşi F.T durumu polise bildirdi. Zanlı, bugün K.T'yi arayıp, yeniden para istedi. 18 bin doları poşete koyan K.T, parayı bırakacağı yerin bildirilmesini beklemeye başladı.

Bu esnada, Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri K.T'yi takibe aldı.

Şüphelinin Esenler Mahallesine yönlendirdiği K.T, parayı konteynere bırakıp, bölgeden uzaklaştı.

M.T, konteynerdeki parayı aldığı sırada polis ekiplerince yakalandı.

Çanakkale Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen M.T, daha sonra Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

HABERE YORUM KAT