Cemal Kaşıkçı’nın ailesinden açıklama

Cemal Kaşıkçı’nın ailesinden açıklama

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı, İstanbul’daki Suudi Arabistan başkonsolosluğunda öldürülmüştü. Kaşıkçı’nın ailesi Twitter üzerinden yaptığı duyuru ile katilleri affettiklerini açıkladı.

Cemal Kaşıkçı, evlilik işlemleri için İstanbul’daki Suudi Arabistan başkonsolosluğuna gittiği sırada öldürülmüştü. Kaşıkçı’nın oğlu Salah Kaşıkçı, Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Katilleri affettiklerini duyuran Salah Kaçıkçı paylaşımında,  “Mübarek Ramazan ayının bu mübarek gecesinde Allah’ın: ‘Ama kim affeder ve arayı düzeltirse onun mükafatı Allah'a aittir’ sözlerini hatırlıyoruz. Bu yüzden bizler şehit Cemal Kaşıkçı’nın oğulları olarak babamızı öldürenleri affediyor ve Allah’ın mükafatını bekliyoruz” dedi.

KAŞIKÇI’NIN NİŞANLISI TEPKİ GÖSTERDİ

Cemal Kaçıkçı’nın evlilik hazırlığında olduğu nişanlısı Hatice Cengiz, Salah Kaşıkçı’nın paylaşımına tepki gösterdi. “Kimsenin affetmeye hakkı yok” diyen Cengiz de Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Cengiz, “Cinayet için iğrenç bir tuzak hazırlandı. Bu iğrenç suç için zaman aşımı bulunmuyor ve katilleri de kimsenin affetmeye hakkı yoktur. Ben ve Cemal için adalet arayan herkes hedefimize ulaşıncaya kadar devam edeceğiz. Cemal, sevilen ve hayranlık duyulan uluslararası bir sembol haline geldi. Evlilik belgelerimizi tamamlamak için girdiği ülkesinin konsolosluğunda öldürüldü. Katiller onu pusuya düşürüp tuzağa çekerek öldürmek için önceden tasarlayarak Suudi Arabistan'dan geldi. Katilleri ve ölüm emri verenleri affetmeyeceğiz, Buna hiç kimsenin hakkı da yok. Suudi Arabistan'da mevcut rejim altında ne özgürlük ne de adalet olmadığını herkes biliyor. Ne Suudi ne uluslararası ne de İslami... Hiçbir yasa bu korkunç suçtan sorumlu olanların serbest bırakılmasına izin vermemelidir" mesajını paylaştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.