1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP ÇİRKİN SALDIRIYI KINADI
CHP ÇİRKİN SALDIRIYI KINADI

CHP ÇİRKİN SALDIRIYI KINADI

Dün gece saat 00.30 sularında 150- 200 kişilik bir grup tarafından CHP İl Seçim Koordinasyon Binası basılmış ve 5 genç saldırıya uğramıştı. Saldırının ardından CHP İl Başkanı Barış Bozkurt, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, CHP Konya Birinci Sıra Mill

A+A-

İLERİ DEMOKRASİ BU YAPILANLARA ÇÖZÜM BULMAK YERİNE MUHALEFETİ EZİYOR

Saldırıda birisi yürüme engelli olan bir kardeşimiz olmak üzere beş gencimiz yaralanmıştır ifadelerini kullanan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “ sosyal medya ve bir kısım medyada CHP’li gençlerin bıçak çekmesi üzerine bu saldırının yapıldığı iddiaları yayılmış. Kadın ve çocuklara tecavüz edenlerin dahi bahanesi olduğu bu memlekette bu işin bahanesi çok saçma. Afişlerimizin nasıl bıçaklarla kesildiği ve bıçağın kimde olduğu bellidir. Beş altı gencin 150- 200 kişilik gruba saldırma şansı yok. Komik iddiaları şiddetle reddediyoruz. Burası bir stant değil saldırı konut dokunulmazlığının ihlali sınırları içindedir. Bu saldırı gençlere kendini koruyabilecek alan bırakmayacak şekilde gerçekleşmiştir. İleri demokrasi bu yapılanlara çözüm bulmak yerine muhalefeti eziyor. CHP, Konyalılarla buluşmaya devam edecektir. Yılmadan yolumuza devam edeceğiz. Maksatlı bir güruhun Konyalılarla buluşmamıza engel olmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

dsc_0215.jpg

SALDIRI İNSAN İLİŞKİLERİNİ YOK SAYAN BİR VANDALLIKTIR

Bu saldırıların yüreğini kanattığını belirten CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, “ dün gece bir menfur saldırıyla karşı karşıya kaldık. 150 – 200 kişilik bir grup organize olmadan CHP partisinin seçim koordinasyon merkezini basamaz. Darbeyi eniştesinden haber alanlar istihbaratı öyle bir noktaya taşımışlardır ki Konya gibi bir kentte böyle bir saldırıdan saatler sonra haberi olmuştur. Birkaç gün önce Gedavet’te, CHP standının afişleri bayrakları yırtıldı. Birinci sıra milletvekili adayımıza farklı yerlerde organize yürütülen sözlü sataşmalar oldu. 38 yıldır bu kentte yaşıyorum böyle bir ahlaksızlıkla hiç karşılaşmadım. Bu insan ilişkilerini yok sayan bir vandallıktır. Bu Hz. Mevlana’ya hakarettir. Bunu normalleştiremeyiz. Böyle bir ayıbı Konya’ya yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur. Bu kenti yöneten bütün yöneticileri uyarıyorum. Saldırıya uğrayan parti Mustafa Kemal’in partisidir haddinizi bilin” ifadelerini kullandı.

 

SALDIRILARIN KONYA HALKIYLA BİR İLGİSİ YOKTUR

CHP Konya Birinci Sıra Milletvekili Adayı Abdüllatif Şener ise, Konyalılar sevgiden, dostluktan ve kardeşlikten yanadır şeklinde konuşarak şu açıklamalarda bulundu: “Bu saldırıyı yapan insanların Konya halkıyla hiçbir ilişkisi yoktur. Bazı ilçelerde karşılaştığımız küçük hadiseler münferit ve sınırlı kalmıştır. Binlerce insanın yakınlık gösterdiği kampanyada birkaç kişinin saldırgan tutumu elbette ki bu kardeşlik şehrine yakışmaz bir tutumdur. Dün akşam geç saatlerde seçim koordinasyon merkezimize 100’ün üzerinde gencin yapmış olduğu bu saldırı, organize bir saldırıdır. Bu genç ve çocuklar hangi partili olursa olsun bizim çocuklarımızdır. Yaptıkları iş doğru değildir ama bundan daha önemlisi bu gençleri böylesine saldırganlık duygusuyla yönetenler kimlerdir? Bu daha önemlidir. Böyle bir seçim kampanyası doğru değildir. Seçim kampanyasında eleştiriler olur, ama şiddet olmaz.”

Haber: Ebrar Küçükakın

 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum