1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Çıldır-Aktaş Sınır Kapısı'nın "sınır ticareti" kapsamına alınması
Çıldır-Aktaş Sınır Kapısı'nın "sınır ticareti" kapsamına alınması

Çıldır-Aktaş Sınır Kapısı'nın "sınır ticareti" kapsamına alınması

ATSO Başkanı Demirci: - "Kapımızın sınır ticareti kapsamına alınmasını önemsiyoruz çünkü Aktaş gelecek vadeden bir kapı"

A+A-

ARDAHAN (AA) - Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Demirci, geçen yıl ekim ayında açılan Türkiye ile Gürcistan arasındaki Çıldır-Aktaş Sınır Kapısı'nın, sınır ticareti konusunda yetkili gümrük kapıları listesine alınmasını önemsediklerini belirtti.

Demirci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ardahan'ın ekonomik gelecekte önemli bir noktaya doğru hızlı ve emin adımlarla ilerlediğini ifade etti.

Bu noktada Resmi Gazete'de yayımlanan "Sınır Ticaretinin Düzenlenmesine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Bakanlar Kurulu Kararı" ile Çıldır-Aktaş Sınır Kapısı'nın, sınır ticareti konusunda yetkili gümrük kapıları listesine alındığını belirten Demirci, şunları kaydetti:

"Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'nın, sınır ticareti konusunda yetkili gümrük kapıları listesine alınması çok büyük önem taşıyor. Çıldır-Aktaş'ın, Ardahan'ın ekonomik, sosyal büyümesinde artık çok daha önemli bir rolü olacak. Bu nedenle kapımızın sınır ticareti kapsamına alınmasını önemsiyoruz çünkü Aktaş gelecek vadeden bir kapı. Ülkemiz ve Ardahan için önemli. Bu kapı Kafkaslar ve Orta Asya için başlangıç noktası olacak."

HABERE YORUM KAT