1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Çıldır Gölü'nde İlk Kez Yelken Yarışları Düzenlenecek
Çıldır Gölü'nde İlk Kez Yelken Yarışları Düzenlenecek

Çıldır Gölü'nde İlk Kez Yelken Yarışları Düzenlenecek

Kars Valisi Rahmi Doğan, 2 Temmuz'da, 40 sporcunun katılımıyla Çıldır Gölü'nde yelken yarışları düzenleneceğini bildirdi

A+A-

KARS (AA) - Kars Valisi Rahmi Doğan, Çıldır Gölü'nde 2 Temmuz'da, 40 sporcunun katılımıyla ilk kez yelken yarışları düzenleneceğini ayrıca deniz sporu etkinlikleri gerçekleştirileceğini söyledi.

Vali Doğan ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdür (DTGM) Vekili Cemalettin Şevli, Çıldır Gölü üzerinde yapımı devam eden iskele ile kütük evde incelemelerde bulunarak, ilgililerden bilgi aldı.

Doğan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın Çıldır Gölü'nde bir etkinlik yapılmasını ön gördüğünü ve bu kapsamda çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Alanda incelemelerde bulunduklarını belirten Doğan, "Genel Müdürümüzle alana geldik. Alanda bir takım incelemeler yapıp ondan sonra da hazırlığımızı tamamlayacağız. 2 Temmuz Pazar günü buraya 40 yelkenci gelecek ve yelken yarışları olacak. Ve yine kanolar gelecek. Deniz sporları anlamında bir etkinlik faaliyetimiz olacak. Sosyal amaçlı belki bir konser düzenlemeyi planlıyoruz. Bunlarla birlikte hem Çıldır hem Kars'ın uluslararası arenada tanıtılması adına bir çalışma olacak." dedi.

Çıldır Gölün'de ilk defa yelken sporlarının yapılacağını hatırlatan Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tabii öncelikle Ulaştırma Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Kars'ta olmayan, Çıldır'da yapılmayan bir etkinliği ilimizde de yaparak, hem Çıldır Gölü'nün hem Kars'ın duyurulması sağlanacak. İnşallah biz de onun hazırlıklarını yapacağız. Daha öncesinden başlattığımız çalışmalar devam ediyor. İskele bitme aşamasına geldi. Birtakım eksikliklerimiz var, onları tamamlayacağız."

HABERE YORUM KAT