Eğitim Gücü Sen Konya'dan öğretmen cinayetine tepki

Eğitim Gücü Sen Konya'dan öğretmen cinayetine tepki
 Editör
EĞİ Gücü Sen Konya Şubesi üyeleri Kayalı Park'ta bir araya gelerek dün gerçekleşen öğretmen cinayetine tepki gösterdi.


Eğitim Gücü Sen Konya Şubesi üyeleri Kayalı Park'ta buluşarak dün İstanbul'da gerçekleşen öğretmen cinayetine tepki gösterdi. Eğitim Gücü Sen Konya Şube Başkanı Kadir Bayındır konuyla alakalı yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Bugün burada, Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışması Sendikası olarak bir araya gelmemizin sebebi, eğitim çalışanlarının karşılaştığı şiddet olaylarına dikkat çekmek ve bu soruna çözüm bulunması için sesimizi duyurmaktır.

whatsapp-image-2024-05-09-at-14-51-53.jpeg

İstanbul’da okulda uğradığı silahlı saldırı sonucu vefat eden okul müdürümüz Sayın İbrahim Oktugan’a Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve eğitim camiamıza baş sağlığı diliyoruz. Eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, idareciler ve eğitim çalışanları olarak, artan şiddet vakaları karşısında sessiz kalmayı reddediyoruz. Son dönemde eğitim kurumlarında yaşanan şiddet olaylarının artması, sadece bireysel değil, toplumsal bir sorun haline gelmiştir. Eğitim çalışanlarına yönelik yapılan fiziksel ve sözlü saldırılar, sadece çalışanların sağlığını tehdit etmekle kalmıyor, aynı zamanda öğrenci ve velilerin de güvenliğini tehlikeye atıyor.

ADIM ATILMASINI BEKLİYORUZ
Milli Eğitim Bakanlığı'na sesleniyoruz, eğitim çalışanlarının can güvenliği artık birinci öncelik olmalıdır. Gerekli önlemlerin alınması ve şiddetin her türlüsüne karşı sıfır tolerans politikasının benimsenmesi gerekmektedir. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin ciddiyetinin farkında olduğumuzu ve bu sorunun çözümü için adım atılması gerektiğini vurguluyoruz. Eğitim çalışanlarının insanca yaşayabilecekleri bir çalışma ortamı sağlanmalı ve hak ettikleri değeri görmelidirler."

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.