1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Elleri üzerinde yürüyen Arzu'nun feryadını Cumhurbaşkanı duydu
Elleri üzerinde yürüyen Arzu'nun feryadını Cumhurbaşkanı duydu

Elleri üzerinde yürüyen Arzu'nun feryadını Cumhurbaşkanı duydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de yaşayan, doğuştan iki bacağı kısa olan ve diz kapağı olmadığı için ellerinin üzerinde yürüyen 12 yaşındaki Arzu Özbek'in hasta annesinin imdadına yetişti- Erdoğan'ın talimatıyla İzmir İl Sağlık Müdürü İzzettinoğlu aileyi zi

A+A-

ANKARA (AA) - İLKAY GÜDER/AYNUR EKİZ - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doğuştan iki bacağı kısa olan ve diz kapağı olmadığı için ellerinin üzerinde yürüyen 12 yaşındaki Arzu Özbek'in hasta annesinin imdadına yetişti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 12 yaşındaki Arzu'nun enfeksiyon ve şeker hastalığı nedeniyle bacağını kaybeden ve yatağa mahkum olan annesi Elif Özbek için Cumhurbaşkanı Erdoğan yetkililere talimat verdi.

İzmir'de bir gecekonduda komşuların desteğiyle yaşamını sürdüren Elif (42) ve Murat (60) Özbek çiftinin iki çocuğundan biri olan Arzu Özbek'in basına yansıyan açıklamaları üzerine, Erdoğan'ın talimatıyla İzmir İl Sağlık Müdürü Ayhan İzzettinoğlu, beraberindekilerle aileyi ziyaret etti.

Yetkililer, enfeksiyon ve şeker hastalığından dolayı anne Özbek'in sağ bacağı diz altından kesildiğini ve sürekli yatan annenin 15 gündür yemek yemeyi de reddettiğini öğrendi.

Baba Murat Özbek ile kızı Arzu, yetkililerden anne Özbek'in bir an önce hastaneye yatırılmasını istedi.

- Küçük kız kendisi için bir şey istemedi

Ailenin, iki bacağı kısa olan ve diz kapağı olmadığı için ellerinin üzerinde yürüyen 12 yaşındaki Arzu'ya yönelik talebi olmadı. Arzu Özbek, yetkililere tekerlekli sandalyesi ve akülü bisikletinin bulunduğunu, tek isteğinin ise "annesinin tedaviye ikna edilmesi" olduğunu söyledi.

İl Sağlık Müdürü İzzettinoğlu tarafından tedaviye ikna edilen anne Özbek, dün sabah saatlerinde Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde kendisi için hazırlanan özel odaya yatırıldı.

Arzu Özbek, sağlık raporunun süresinin bitmesi nedeniyle kesilen engelli aylığını, raporunun yenilenmesiyle dünden itibaren yeniden almaya başladı.

Öte yandan, Buca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünce gerekli incelemeler yapıldıktan sonra aileye yardım yapılacağı da öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT