eTwinning projelerinde Konya’nın başarısı

eTwinning projelerinde Konya’nın başarısı

Türkiye’de ve Avrupa’daki okulların birbirleriyle işbirliği yapmalarına imkan tanıyan online proje ağı olan eTwinning projelerinde Konya, ürettiği projeler ve aldığı ödüllerle Türkiye ve Avrupa genelinde önemli başarılar elde etmeye devam ediyor.

Türkiye’de ve Avrupa’daki okulların birbirleriyle işbirliği yapmalarına imkan tanıyan online proje ağı olan eTwinning projelerinde Konya, ürettiği projeler ve aldığı ödüllerle Türkiye ve Avrupa genelinde önemli başarılar elde etmeye devam ediyor. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Konya’da öğretmenler tarafından hazırlanan projelerin aldığı Kalite Etiketi sayılarında son üç yıl içerisinde önemli sayıda artışlar gerçekleşti. 2018’de 61 olan Avrupa Kalite Etiketi alan proje sayısı, 2020’de 582’ye çıkarak yüzde 954 oranında artış gösterdi. Yine 2018’de 159 olan Ulusal Kalite Etiketi alan proje sayısı da bin 72’ye çıkarak yüzde 679 oranında bir artış meydana geldi. 2018’de toplamda 220 proje ödül almışken 2020’de toplam 1.654 eTwinning projesi ödül alarak yüzde 752 oranında artış gösterdi” denildi.

e-twining-1.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.