1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Fas'ta Halep'e destek gösterisi
Fas'ta Halep'e destek gösterisi

Fas'ta Halep'e destek gösterisi

Halep'teki saldırılar Kazablanka'da düzenlenen sessiz gösteriyle protesto etti

A+A-

KAZABLANKA (AA) - Fas'ın Kazablanka kentinde, rejim güçleri ve Rusya'nın Halep'te düzenlediği hava saldırıları protesto edildi.

Fas Dayanışma Koalisyonunun çağrısına karşılık veren çok sayıda kişi, Halep halkının maruz kaldığı "soykırımı" kınamak amacıyla sessiz gösteri yaptı. Göstericiler Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'i "savaş suçlusu" olarak tanımlayan ve "Halep yanıyor" yazılı pankartlar açtı.

AA muhabirine konuşan gösterinin organizatörlerinden, Sosyalist Birlik Partisi Siyasi Büro üyesi Hanan Rihab "Halep'te ve tüm Suriye'de yaşananlar, insanlığın vicdanına ve uluslararası camiaya yapılmış bir kınamadır." dedi.

"DAEŞ, Esed ve Hizbullah arasında fark yok. Suriye topraklarında silahı olan herkes katildir." ifadesini kullanan Rihab, Suriye halkının kurtuluşu için uluslararası camiaya dayanışma çağrısı yaptı.

Bir diğer koalisyon üyesi Said Cenah da Halep'teki katliamların modern tarihte bir benzerinin olmadığını ifade etti. Cenah, "Tüm dünyaya ve insanlığın vicdanına sesleniyor ve artık yeter diyoruz. Şehitlerden yükselen kokular dağları bile ağlattı. Sizin insanlığınız nerede?" ifadesini kullandı.

Halep'te 10 günden bu yana muhaliflerin kontrolündeki bölgelere havadan saldıran Rusya ve rejim güçleri, sağlık merkezleri, camiler ve pazar yerlerini hedef alıyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT