1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Fetö'nün İstanbul'daki "Ana Darbe Davası"
Fetö'nün İstanbul'daki "Ana Darbe Davası"

Fetö'nün İstanbul'daki "Ana Darbe Davası"

Örgütün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin 9'u firari 15'i tutuklu 24 sanığın yargılandığı davada bazı şehit yakınları ve gazilerle Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin müdahillik talepleri kabul edildi

A+A-

İSTANBUL (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, 6 general ve 17 subayın bulunduğu, 9'u firari 15'i tutuklu 24 sanığın yargılandığı İstanbul'daki "ana darbe davası"nda, müdahillik talepleri karara bağlandı.

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşında yapılan binadaki büyük salonda İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada, müdahillik talepleri ele alındı.

Talepleri karara bağlayan mahkeme heyeti, bazı şehit yakınları ile gazilerin yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin suçtan doğrudan zarar görmesi nedeniyle müdahillik taleplerinin kabulüne karar verdi.

Mahkeme, İstanbul Ticaret Odası, TÜRSAB, Hukukçu Kadınlar Derneği ve Halk Özel Harekat Derneğinin ise davaya katılma talebini kabul etmedi.

Duruşma, tutuklu sanık Ahmet Gümüş'ün savunmasının alınmasıyla sürüyor.

Bu arada, Gümüş'ün savunmasının alınması sırasında izleyicilerin oturduğu bölümdeki bazı kişiler tepki gösterdi. Mahkeme başkanı da duruşma düzenini bozmamaları konusunda izleyicileri uyardı.

Tepkisini sürdüren bir izleyici, mahkeme başkanının talimatıyla jandarma görevlilerince duruşma salonundan çıkarıldı.

HABERE YORUM KAT