1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbol: Spor Toto 1. Lig'de Görünüm
Futbol: Spor Toto 1. Lig'de Görünüm

Futbol: Spor Toto 1. Lig'de Görünüm

- Ligde 27. hafta tek maç haricinde tamamlandı- Abalı Denizlispor, averajla liderliğini sürdürdü

A+A-


İSTANBUL (AA) - Spor Toto 1. Lig'de 27. hafta tek maç haricinde tamamlandı.

Ligin 27. haftasında bugün 4 maç oynandı. Bu karşılaşmalarda Gazişehir Gaziantep, Afjet Afyonspor'u 1-0, Hatayspor, Birevim Elazığspor'u 3-1 yendi. Balıkesirspor Baltok ile Giresunspor 1-1, Abalı Denizlispor ile Altay 3-3 berabere kaldı.

Ligde ilk 2 sırada bulunan Abalı Denizlispor ile Gençlerbirliği haftayı birer puanla kapattırken Denizli temsilcisi, averajla oturduğu liderlik koltuğunu korudu.

Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı finalde mücadele eden Ümraniyespor, 27. hafta maçını 11 Nisan Perşembe günü deplasmanda Adana Demirspor ile yapacak.


- Haftanın sonuçları


Ligin 27. haftasında oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Kardemir Karabükspor-Adanaspor: 0-1

Altınordu-Osmanlıspor: 0-3

İstanbulspor-Eskişehirspor: 2-1

Gençlerbirliği-Boluspor: 1-1

Gazişehir Gaziantep-Afjet Afyonspor: 1-0

Hatayspor-Birevim Elazığspor: 3-1

Balıkesirspor Baltok-Giresunspor: 1-1

Abalı Denizlispor-Altay: 3-3


- Puan durumu


Ligde 27. haftanın ardından oluşan puan durumu şöyle:

TAKIMLAROGBMAYAV.P
1.ABALI DENİZLİSPOR27167446271955
2.GENÇLERBİRLİĞİ27174640231755
3.OSMANLISPOR27163838182051
4.HATAYSPOR27148542192350
5.GAZİŞEHİR GAZİANTEP27146745222348
6.ALTINORDU27129637231445
7.ÜMRANİYESPOR26136733231045
8.ADANA DEMİRSPOR2612593530541
9.BOLUSPOR27116103128339
10.ALTAY27108940301038
11.BALIKESİRSPOR BALTOK27106112731-436
12.ADANASPOR2789103131033
13.İSTANBULSPOR2761293136-530
14.GİRESUNSPOR27610112633-728
15.AFJET AFYONSPOR2767143343-1025
16.ESKİŞEHİRSPOR2767142952-2325
17.BİREVİM ELAZIĞSPOR2755172948-1920
18.KARDEMİR KARABÜKSPOR270225884-76-1

Not: Kardemir Karabükspor'un 3 puanı silinmiştir.


- 28. haftanın programı


Spor Toto 1. Lig'de 28. haftanın müsabaka programı şöyle:


6 Nisan Cumartesi:

14.00 Boluspor-Kardemir Karabükspor (Bolu Atatürk)

19.30 Balıkesirspor Baltok-İstanbulspor (Balıkesir Atatürk)

19.30 Osmanlıspor-Eskişehirspor (Osmanlı)

7 Nisan Pazar:

14.00 Ümraniyespor-Hatayspor (Ümraniye Belediyesi)

16.30 Giresunspor-Gençlerbirliği (Giresun Atatürk)

16.30 Afjet Afyonspor-Adana Demirspor (Zafer)

19.30 Adanaspor-Abalı Denizlispor (Adana 5 Ocak Fatih Terim)

8 Nisan Pazartesi:

19.00 Birevim Elazığspor-Altınordu (Osmanlı)

19.00 Altay-Gazişehir Gaziantep (İzmir Atatürk)


HABERE YORUM KAT