1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Garanti Bankası, "Türkiye’nin En Etik Şirketleri" arasında yer aldı
Garanti Bankası, "Türkiye’nin En Etik Şirketleri" arasında yer aldı

Garanti Bankası, "Türkiye’nin En Etik Şirketleri" arasında yer aldı

İSTANBUL (AA) - Garanti Bankası, Türkiye’de etik bilincinin oluşturulması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kurulan Türkiye Etik Değerleri...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Garanti Bankası, Türkiye’de etik bilincinin oluşturulması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kurulan Türkiye Etik Değerleri Merkezinin (EDMER) yaptığı "Etika 2015 Türkiye’nin En Etik Şirketleri" çalışması kapsamında, bu yıl da ödül aldı.

Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, banka "İtibar Yönetimi", "Kurumsal Yönetim", "Kurumsal Sosyal Sorumluluk", "Liderlik", "Yaratıcılık", "Önderlik", "Kanun ve Mevzuata Uyum Yönetimi" gibi kategorilerde EDMER’in belirlediği kıstaslara uyum sağlayarak, ödül almaya hak kazandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, "Garanti Bankası için etik ve doğruluk ilkeleri, yasalara uyumun çok ötesinde bir anlam taşıyor. Garanti’nin başarısının temelinde, tüm paydaşlarımızın bize duyduğu güven yatıyor. Şeffaf, anlaşılır ve sorumlu bir yaklaşımla değer yaratmak hedefiyle yolumuzda ilerliyoruz. Bu alandaki çalışmalarımızın EDMER tarafından 2 yıldır üst üste ödüllendirilmesinden ise mutluluk duyuyoruz. Garanti Bankası olarak, Türkiye’de etik bilincinin yerleşmesi ve geliştirilmesi konusunun büyük önem taşıdığını düşünüyoruz. EDMER’in yaptığı çalışmaların, ülkemizdeki tüm yöneticilere ve şirketlere örnek olduğuna inanıyorum." dedi.

HABERE YORUM KAT