1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne çocuklardan yoğun ilgi
Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne çocuklardan yoğun ilgi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne çocuklardan yoğun ilgi

Hayvanat bahçesini, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda 56 bin 500 kişi ziyaret etti

A+A-

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Hayvanat Bahçesi, girişlerin ücretsiz olduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda 56 bin 500 kişiyi ağırladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Türkiye’nin her ilinden ziyaretçi ağırlarken, yurt dışından da özellikle Ortadoğu ülkelerinin tercih ettiği mekanların başında geliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, hayvanat bahçesinin açıldığından itibaren ziyaretçi sayısının her geçen gün arttığını belirtti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla girişlerin bir gün ücretsiz yapıldığını aktaran Özsöyler, “Bir günde 56 bin 500 kişiyi ağırladık. Hava sıcaklıklarının artmasıyla özellikle hafta sonları onbinlerce ziyaretçi ağırlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Özellikle fok gösterileri, safari parkı, fil, su aygırı, kuş kafesi ve akvaryumun yoğun ilgi gördüğünü bildiren Özsöyler, şunları kaydetti:

"Hayvanat bahçelerinde insanlar genellikle hayvanlara uzaktan bakma imkanı bulur ama bizdeki durum farklı. Safari parkımız aracılığıyla insanlar hayvanlarımızla iç içe vakit geçiriyor. Öte yandan ata binme alanlarımız mevcut. Burada çocuklar ata biniyor, farklı bölgelerde hayvanlara dokunabiliyor. Bu da çocukların farklı deneyimler yaşamasını sağlıyor."

- 1 milyon metrekarelik alana sahip

300 türde 7 binden fazla hayvana ev sahipliği yapan Gaziantep Hayvanat Bahçesini 2016'nın ocak ayından itibaren yaklaşık 650 bin kişi ziyaret etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince 2001'de hizmete açılan hayvanat bahçesine gelen ziyaretçiler, geniş bir alana yayılan arazide özel turlarla hemen her türden hayvanı görme fırsatı buluyor.

Açıldığı günden bu yana büyük küçük herkesin ilgisini çeken hayvanat bahçesinin 1 milyon metrekarelik alana sahip. Kurulduğu yıllarda 650 bin civarında ziyaretçi ağırlayan hayvanat bahçesinin, yıllık ziyaretçi sayısı milyonlarla ifade ediliyor.

Geçen yıl 3 milyon kişi tarafından ziyaret edilen, safari parkı ve fok evinin de açılmasıyla ziyaretçi sayısında artış gözlenen Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde bu yıl ise 3,5 milyon ziyaretçi hedefleniyor.

Gaziantep halkının yanı sıra çevre illerden de çok sayıda kişiyi ağırlayan hayvanat bahçesi, başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve Rusya'dan gelen turistlerden de ilgi görüyor.


HABERE YORUM KAT