1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gaziantep'teki terör saldırısı
Gaziantep'teki terör saldırısı

Gaziantep'teki terör saldırısı

İl Emniyet Müdürlüğü binası önünde dün gerçekleştirilen saldırının ardından bölgede temizlik ve onarım çalışmaları devam ediyor- Patlamanın olduğu bölgedeki esnaf, teröre tepkilerini göstermek için iş yerlerine Türk bayrağı astı

A+A-

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü önünde bomba yüklü araçla dün yapılan terör saldırısının ardından olay yeri ve çevresindeki temizlik ve tamirat çalışmaları sürüyor.

Şehitkamil ilçesi İncilipınar Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi, Vergi Dairesi Başkanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarının bulunduğu 36004 No'lu Cadde'de dün sabah bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu 2 polisin şehit olması, 22 kişinin de yaralanmasına neden olan terör saldırısının ardından kentteki yaralar sarılmaya çalışılıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe belediyelerine ait personelin dünden beri sürdürdüğü temizlik çalışmaları bugün de devam etti. Resmi kurumlarda ise zarar gören eşyaların temizlenmesi, kırılan camların yenilenmesi ve onarım çalışmaları yapılıyor.

İş yerleri zarar gören esnaf ise hasarlarını karşılamaya çalışıyor. Gaziantep Valiliği ekiplerinin hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğü kentte, esnafın zararlarının karşılanması için de çalışmalar devam ediyor.

Patlamanın olduğu bölgedeki esnafın önemli bir bölümü, iş yerlerine Türk bayrağı asarak teröre tepki gösterdi.

HABERE YORUM KAT