1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gazze'de Filistinli Tutuklulara Destek Gösterisi
Gazze'de Filistinli Tutuklulara Destek Gösterisi

Gazze'de Filistinli Tutuklulara Destek Gösterisi

GAZZE (AA) - İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara destek amacıyla Gazze'de gösteri düzenlendi.Gazze'deki Uluslararası Kızılhaç Komitesi binası...

A+A-

GAZZE (AA) - İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara destek amacıyla Gazze'de gösteri düzenlendi.

Gazze'deki Uluslararası Kızılhaç Komitesi binası önünde bir araya gelen Filistinliler, tutuklu yakınlarının serbest bırakılmasını talep ederken, İsrail'e bu yönde baskı yapılması için uluslararası topluma çağrıda bulundu.

Filistinli tutuklu Rami Anber'in annesi Bedia Anber, insan hakları ihlallerine maruz kalan yakınlarına destek için her hafta aynı yerde toplandıklarını söyledi.

İsrail'in tutuklu haklarıyla ilgili uluslararası sözleşmeleri hiçe saydığını ifade eden Bedia Anber, İsrail hapishanelerinde Filistinliler için hayatın çok zor olduğunu, tutukluların en küçük haklarından dahi mahrum bırakıldığını belirtti.

Rami'nin yeğeni Dua Berbeh de Arap ve İslam ülkelerini Filistinli tutukluların haklarını savunmak için harekete geçmeye çağırdı.

Filistin makamlarının resmi verilerine göre, İsrail hapishanelerinde 481'i işgal altındaki Doğu Kudüs'ten olmak üzere, 12'si milletvekili, 450'si idari tutuklu, 62'si kadın, 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor.

HABERE YORUM KAT