Genç AKSES Akşehir’i tanıtıyor

Genç AKSES Akşehir’i tanıtıyor

Akşehir Belediyesi bünyesinde faaliyete geçen Genç Akşehir Kültür Sanat Eğitim ve Spor Merkezi (Genç AKSES) "Nasreddin Hoca'nın Üniversiteli Torunlarına Akşehir'i Tanıtıyor" başlığı altında üniversite öğrencileri için Akşehir tanıtım gezisi düzenledi.

Konya'nın Akşehir İlçe Belediyesi bünyesinde faaliyete geçen Genç Akşehir Kültür Sanat Eğitim ve Spor Merkezi (Genç AKSES) "Nasreddin Hoca'nın Üniversiteli Torunlarına Akşehir'i Tanıtıyor" başlığı altında Akşehir'e gelen üniversite öğrencileri için Akşehir tanıtım gezisi düzenledi.

Başka şehirlerden gelerek Akşehir'de eğitim gören üniversiteli öğrenicilere Akşehir tarihi ve kültürel güzelliklerinin anlatıldığı gezinin ilk durağı Nasreddin Hoca Türbesi oldu. Geziye katılan grup daha sonra Hasan Paşa İmaret Cami, Batı Cephesi Karargâhı Müzesi, Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi, Tarihi Akşehir evlerinin bulunduğu sokaklar, Tarihi Ermeni Kilisesi, Kent Ormanı ve Gülmece Parkını kapsayan bir gezi yaptı. Geziye katılan gruba Akşehir Belediyesi tarafından Hıdırlık Mesire alanında çeşitli ikramlarda bulundu.

Geziye katılan üniversite öğrencileri tarih kokan Akşehir'i tanıma fırsatı verdiği için Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya teşekkürlerini iletti.

Genç AKSES Akşehir’i tanıtıyor

Genç AKSES Akşehir’i tanıtıyor

Genç AKSES Akşehir’i tanıtıyor

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.