1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Genelkurmay Başkanlığı: Hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirildi
Genelkurmay Başkanlığı: Hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı: Hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığından, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "İllegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir." değerlendirmesinde bulunuldu.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığından, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki ve kahraman emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir.

Darbe girişimi başladıktan hemen sonra olayı duyan kadirşinas halkımız kendi bağrından çıkmış olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçek evlatlarını korumak ve demokratik hukuk sistemimize vurulacak darbeyi engellemek maksadıyla sokaklara çıkmış ve bu hainlere gereken en güzel ve en büyük dersi vermiştir. Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir. İllegal yapılanma mensubu darbeciler şu an itibariyle etkisiz hale getirilmiş olup hukuk sistemi içerisinde hak ettikleri en ağır şekilde cezalandırılacaklardır."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT