GP Konya’dan ‘Çınar’ seferberliği

GP Konya’dan ‘Çınar’ seferberliği

Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran, Selçuklu İlçe Teşkilatı olarak 1071 adet Çınar Ağacı Fidanı dikeceklerini söyledi.

Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran, Selçuklu İlçe Teşkilatı olarak 1071 adet Çınar Ağacı Fidanı dikeceklerini söyledi. Çınar ağacının çok değerli olmasına rağmen son yıllarda başta Yalova, Antalya, Edirne, Mersin, Sakarya, Isparta gibi iller olmak üzere pek çok yerde çeşitli bahanelerle kesildiğini  iddia eden Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Osman Başaran, “Kesilen ağaçlar arasında asırlık olanlar, bizzat Gazi M. Kemal Atatürk’ün talimatı ile dikilmiş olanlar da var” dedi. Çınar ağacına verilen değerin bir göstergesi olarak dönemin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2016 yılını “Çınar Yılı” ilan ettiğini” hatırlatan Başaran şöyle konuştu: “2016 yılında ülkenin dört bir yanında 200 binin üzerinde çınar ağacı fidanı dikimi için seferberlik başlatılmıştı. O zaman binlerce çınar fidanı karayollarının kenarına dikilmişti. Dört yıl önce çınar ağacı dikmek için seferberlik başlatan hükümet şimdi asırlık çınar ağaçlarını kesiyor ve kesenlere müdahale etmiyor maalesef.” dedi.

ARDIÇLI’DA 1071 TANE ÇINAR DİKECEĞİZ

“Kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz” Hadis-i Şerif’ini hatırlatan Başaran, “Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile onların kestiğinden daha fazlasını dikmeye karar verdik. Bu vesile ile Gelecek Partisi Selçuklu İlçe Teşkilatı olarak Ardıçlı mahallemizde belirlediğimiz bir alana en az 1071 tane çınar ve sedir fidanı dikme etkinliği gerçekleştireceğiz. Ekim ayı içerisinde gerçekleşecek etkinliğimize tüm hemşehrilerimiz davetlidir. Vatandaşlarımızın özellikle çocukları ile birlikte gelmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.