1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gündem Özeti / 4 Mayıs 2017
Gündem Özeti / 4 Mayıs 2017

Gündem Özeti / 4 Mayıs 2017

ANADOLU AJANSI

A+A-

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TOBB Konferans Salonu'nda düzenlenecek 2. Uluslararası Hacı Bayram-ı Veli Sempozyumu'na katılacak.

(Ankara/10.00)

2- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Valiliği, AK Parti il başkanlığı ile Kocasinan ve Melikgazi ilçe başkanlıklarını ziyaret edecek.

(Kayseri/12.00-14.30)

3- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Yenikapı Etkinlik Alanı'nda İstanbul Gençlik Festivali'ne katılacak.

(İstanbul/18.00)

4- TBMM Genel Kurulunda bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasının uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları görüşülecek.

(TBMM/14.00)


EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Forum İstanbul 2017"ye katılacak.

- Zeybekci, forum kapsamında düzenlenen "Türkiye'nin Geleceğini Tasarlarken İhracatta Atılım Yılı Oturumu"nda konuşacak.

(İstanbul/14.45/10.00/13.00)

2- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Unilever fabrikasının açılışına iştirak katılacak.

(Konya/11.00)

3- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ulusal Peynir Çalıştayı'na katılacak, Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, Tarım Sektörü Buluşması'na iştirak edecek.

(Çanakkale/09.30/15.00)

4- Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım AŞ'nin hisse devri törenine katılacak.

(Ankara/11.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Musul kent merkezinin batı yakasının terör örgütü DEAŞ'tan geri alınması operasyonu takip ediliyor.

(Musul)

2- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana)

3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Şam)


SPOR

1- Avrupa Güreş Şampiyonası Sırbistan'da sürüyor.

- Şampiyonanın üçüncü gününde erkekler serbest stilde 61 kiloda Abdi Zurnacı ve 74 kiloda Soner Demirtaş, kadınlarda 55 kiloda Bediha Gün ve 75 kiloda Yasemin Adar mücadele edecek.

(Novi Sad)

2- Avrupa Karate Şampiyonası, eleme müsabakalarıyla Kocaeli'de başlayacak.

(Kocaeli/09.00/17.30)

3- UEFA Avrupa Ligi yarı final ilk maçında Celta Vigo ile Manchester United karşı karşıya gelecek.

(Vigo/22.05)

4- Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi play-off yarı final serisi üçüncü maçlarında Beşiktaş-Yakın Doğu Üniversitesi, Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşacak.

(İstanbul/18.00/20.00)

5- TFF 1. Lig'de 31. hafta, Boluspor-Adana Demirspor, Manisaspor-Altınordu maçlarıyla tamamlanacak.

(Bolu/16.30/Manisa/18.30)

6- Spor Toto Basketbol Süper Ligi erteleme maçında Muratbey Uşak ile Banvit karşı karşıya gelecek.

(Uşak/19.00)

7- TEB BNP Paribas İstanbul Open Uluslararası Erkekler Tenis Turnuvası'na, Garanti Koza Arena'da ana tablo maçlarıyla devam edilecek.

(İstanbul)

8- Hentbolda Bayanlar Türkiye Kupası Dörtlü Final organizasyonu finalinde Muratpaşa Belediyespor ile Yenimahalle Belediyespor, THF Spor Salonu'nda karşılaşacak.

(Ankara/17.00)

9- Spor Toto 2. Lig'de play-off çeyrek final ilk maçları yapılacak.

- Menemen-Belediyespor-Gümüşhanespor, Hatayspor-Kastamonuspor, Sivas Belediyespor-Amed Sportif Faaliyetler ve Kocaeli Birlikspor-Büyükşehir Belediye Erzurumspor karşılaşmaları oynanacak.

(İzmir/Hatay/Sivas/Kocaeli/16.00)

10- Spor Toto 3. Lig'de play-off yarı final ilk müsabakaları gerçekleştirilecek.

- Bayrampaşa-Sakaryaspor, Diyarbekirspor-Darıca Gençlerbirliği, Çorum Belediyespor-Altay ve Kocaelispor-Ankara Demirspor maçları yapılacak.

(İstanbul/Diyarbakır/Çorum/16.00/Kocaeli/17.00)


***



Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

HABERE YORUM KAT