1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Güneş enerjili bisikletiyle dünyayı geziyor
Güneş enerjili bisikletiyle dünyayı geziyor

Güneş enerjili bisikletiyle dünyayı geziyor

İsviçreli gezgin Brandenberger, dünya turunun Türkiye durağında Kapadokya'da mola verdi

A+A-

NEVŞEHİR (AA) - İsviçreli gezgin David Brandenberger, güneş enerjili bisikletiyle çıktığı dünya turunun Türkiye durağında Kapadokya'ya geldi.

Brandenberger, 3 tekerlekli bisikletine bağladığı güneş enerjisi panelleriyle kaplı 4 metrelik römork dizayn ederek, dünyayı çevreye zarar vermeden dolaşıyor.

Güneş enerjisi ile çalışan bisikletiyle 10 aydır yollarda olduğunu belirten 46 yaşındaki David Brandenberger, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yolculuğu boyunca Çek Cumhuriyeti, Hollanda, Almanya, Slovakya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye'yi ziyaret ettiğini söyledi.

Geçen yıl temmuz ayında başladığı yolculuğu sırasında gezdiği ülkelerin ve dolaştığı bölgelerin fotoğraflarını çektiğini aktaran Brandenberger, temel ihtiyaçlarını karşıladığı malzemelerini bisikletine monte ettiği römorkta taşıdığını dile getirdi.

Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu anlatan David Brandenberger, "Yolculuğum 2015 yılında Çek Cumhuriyeti'nden başladı. Slovakya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan üzerinden geldim ve şu anda Türkiye'yi dolaşıyorum. Gidebildiğim yere kadar devam edeceğim. Muhtemelen bu yolculuk, Gürcistan, Azerbaycan, İpek Yolu üzerinden Uzak Doğu, Çin'e ve umarım Avusturalya, Güney ve Kuzey Amerika'ya kadar gidecek. Ama ne kadar devam edeceğimi ya da ne kadar uzağa gideceğimi bilmiyorum." dedi.

HABERE YORUM KAT