HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Konya'da konuştu

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Konya'da konuştu

"HAK-İŞ, her şeyden önce ülkemizin geleceği ve demokrasimiz için tarihi bir yürüyüşün içinden gelmiştir. Demokrasi yoksa sendika yoktur. 12 Eylül’de biz bunu yaşadık"

HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Sendikası 2 Nolu Şube Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu düzenlendi. Bera Otel’de gerçekleşen kurula HAK-İŞ ve HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, Konya 1 No’lu Şube Başkanı Abdullah Bacaklı, Konya 2 No’lu Şube Başkanı Hüseyin Keçeci, Konya Şube eski Başkanı Vacit Sır, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Konya şube ve il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının Konya temsilcileri, delegeleri katıldı.

dsc-0267.jpgmansetssst-1-002.jpg

Programda konuşan Arslan, “Konya’da, geçmişte 20-25 yıl çalışıp asgari ücretten emekli olan arkadaşlar gördüm. Biz, bu tür durumlara karşı bir meydan okumayla yola çıktık. Konya’da işçinin emeğini istismar edenlere karşı soylu bir mücadele verdik, 2 yıl hazırlandığımız grevimizi başarıyla tamamladık. Sendikal mücadelemizde tüm eylem ve grevlerimizi başarıyla tamamladık. Türkiye gibi her 10 yılda bir darbelerin yapıldığı ve insanların üzerinden silindir gibi geçildiği bir ülkede 45. yılına yaklaşan sendikamızın mücadelesini öğreneceğiz, geleceğimizi de buna göre birlikte inşa edeceğiz. HAK-İŞ, her şeyden önce ülkemizin geleceği ve demokrasimiz için tarihi bir yürüyüşün içinden gelmiştir. Demokrasi yoksa sendika yoktur. 12 Eylül’de biz bunu yaşadık. HAK-İŞ’in Konya’daki mücadelesini tanıyın. Bu sendika yoksa siz de yoksunuz. Sendikamıza ve HAK-İŞ’e sahip çıkın” dedi.

dsc-0269-001.jpg

‘SİZLERİN HAKKI ÖDENMEZ’

Genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Kılca ise, “İşçi kardeşlerimiz kutsal bir görevi ifa ediyor. Öldükten sonra bile amel defterimin kapattırmayacak işler sizler tarafından yapılıyor. Sizlerin hakkı ödenmez. Sizler için ne kadar iyileştirme yapılsa azdır” diye konuştu.

2 adayın yer aldığı Konya 2 No’lu Şube Başkanlığı Genel Kurulu’nda Mustafa Taşpınar 30 oy alırken, mevcut başkan Hüseyin Keçeci 82 oy alarak güven tazeledi. Şube Başkan Yardımcıları ise Mehmet Doğdu, İdris Koç, Kazım Turhan ve Hüseyin Ünal oldu.

son.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum