Hayıroğlu Sosyal Tesisi Hizmete Girdi

Hayıroğlu Sosyal Tesisi Hizmete Girdi

Karatay Belediyesi Tarafından Hayıroğlu Mahallesi’ne kazandırılan sosyal tesis törenle hizmete girdi

Karatay Belediyesi tarafından Hayıroğlu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve içerisinde Aile Sağlığı Merkezi, Emekli Konağı ve Muhtar Evi bulunan Sosyal Tesis, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, çok amaçlı olarak hizmet vermesine yönelik tasarladıkları Sosyal Tesisin Hayıroğlu Mahallesi’nde önemli bir eksikliği kapatacağını söyledi.

KILCA: BİR BAŞKA KARATAY DİYEREK HİZMET YOLCULUĞUMUZA BAŞLADIK

Karatay Belediyesi olarak “Bir Başka Karatay” sloganıyla hizmet ettiklerini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Belediyesi olarak öncelikli hedeflerinin her geçen gün gelişen, kalkınan ve önemli bir cazibe merkez haline gelen Karatay’a değer katmak olduğuna vurgu yaptı. Kılca, “Göreve geldiğimiz 1,5 yıldan bu yana ilçemizin dört bir yanında nitelikli yatırımlar, faydalı projeler ve özgün hizmetleri bir bir hayata geçirerek hemşehrilerimizin rahatı ve mutluluğu için çalışıyoruz. İlçemize modern sosyal yaşam alanları oluşturmak ve bu imkânlardan vatandaşlarımızın en güzel şekilde faydalanmasına katkı sunmak adına da yeni birçok projeye başladık. Birçok projemizi kısa bir süre içerisinde hizmete sunduk ve ekiplerimizle birlikte devam eden projelerimizi tamamlamak için büyük gayret sarf ediyoruz. Hemşehrilerimizle yaptığımız istişarelere büyük önem veriyoruz. Bu istişareler ve ziyaretlerimizin neticesinde Karatay'ımızda her yaş grubundan insanımızın yararlanabileceği yepyeni sosyal yaşam alanları oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

hayiroglu-8.jpg

PEKYATIRMACI: KARATAY BELEDİYEMİZ, İLÇEDE STANDARDI YÜKSELTMEYE DEVAM EDİYOR

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da açılış programında yaptığı konuşmada AK Parti Belediyeciliğinin başarısına vurgu yaptı. Neredeyse her gün bir temel atma veya açılış programı yapıldığını aktaran Başkan Pekyatırmacı, “Karatay Belediyemiz de burada hem aile sağlığı merkezi hem emekliler konağı hem de muhtarlık ofisini bir araya getirerek güzel bir tesisi tamamlamış durumda. Ben, tesisin hayata geçmesinde Karatay Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Karatay Belediyemiz merkezde olduğu gibi merkeze uzak tüm alanlarda yollarıyla, kaldırımlarıyla, tesisleri ve daha birçok projesiyle standardı yükseltmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

PARLAR: KARATAY BELEDİYESİ TÜM KAYNAKLARINI İLÇEMİZİN FAYDASINA KULLANIYOR

Karatay Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Hayıroğlu’nun Karatay’ın en büyük mahallelerinden birisi olduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu: “Karatay Belediyemiz, buraları ve bütün mahallelerimizi çok daha güzel bir hala getirebilmek adına var gücüyle çalışıyor. Elindeki tüm kaynakları kullanan Karatay Belediyemiz, vatandaşlarımızın ihtiyacı ve faydasına pek çok güzel projeler hayata geçiriyor. Ben Sayın Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum.”

KOÇ: BU TESİS HEPİMİZİ ÇOK MUTLU ETTİ

Hayıroğlu Mahallesi’ne kazandırılan tesis dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür eden Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç da tesisin birçok özelliği bir arada bulundurması bağlamında önemli olduğuna vurgu yaptı.

Mehmet Koç, “Bu tesis bizleri gerçekten çok mutlu etti. hayalimizdeki bir kompleksi bir arada görerek açılışını yapıyor olmak gerçekten çok güzel bir duygu. Bu önemli tesisi hizmete açan Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’ya teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde de büyükşehir ve ilçe belediyelerimizle güzel bir ekip olduk. Hep birlikte güzel işlere imza atıyoruz. Bu vesileyle de tüm belediye başkanlarımıza da ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

GENÇ: AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ise Yeni Büyükşehir Yasası ve sonrasında yapılan çalışmalara değindi. Başkan Mehmet Genç, şunları aktardı: “Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte merkezde ne var ise merkeze uzak bütün mahallelerde de o olacak demiştik. Bugün de bunun güzel örneğine hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bu tesis Hayıroğlu Mahallemize yakışan bir tesis oldu. Mahallelerimiz her şeyin en güzelini en iyiisini hak ediyor. Çünkü mahallelerimizin tamamı partimizin en büyük destekçileri olmuşlardır her zaman. Bu vesileyle ben tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum.”

KÜĞÇÜKDOĞRU: GÜZEL İŞLER YAPILIYOR

Açılış programına katılan ve söz alan MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru, Karatay Belediyesi’nin güzel çalışmalar yaptığını belirtti. Sebahattin Küçükdoğru, “Özellikle son zamanlarda belediyemizin açılış veya temel atma olarak birçok program yaptı yapıyor. Maşallah başkanımızın hızına yetişemiyoruz. Bizler de MHP İlçe Teşkilatı olarak kendilerini ve yaptıklarını sonuna kadar destekliyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. Bugün açılışı yapılan tesislerimizin de mahallemize, ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  Protokol konuşmalarının ardından Hayıroğlu Aile Sağlığı Merkezi, Emekli Konağı ve Muhtar Evi’nden oluşan sosyal tesis, dualar eşliğinde hizmete açıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.