1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Hdp'nin Barajı Aşması İçin Chp Özel Gayret İçinde"
"Hdp'nin Barajı Aşması İçin Chp Özel Gayret İçinde"

"Hdp'nin Barajı Aşması İçin Chp Özel Gayret İçinde"

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay:- "CHP ve İP, tüm umutlarını Mehmetçiğimize kurşun sıkanların siyasi sözcülerine bağlamıştır"

A+A-

MANİSA (AA) - MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "CHP ve İP, tüm umutlarını Mehmetçiğimize kurşun sıkanların siyasi sözcülerine bağlamıştır." dedi.

Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Akçay, şehit kabirlerini de ziyaret etti.

İlçedeki programlarının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Akçay, "Cumhur İttifakı'nın karşısında beş benzemezden oluşan yıkım ittifakı" olduğunu belirterek, "Bu ittifakın tek amacı PKK'nın siyasi kanadı HDP'ye barajı aştırmak. CHP ve İP, HDP'nin barajı aşması için sinsi planlar peşinde." ifadelerini kullandı.

CHP'nin, İYİ Parti'ye 15 milletvekili verdiğini hatırlatan Akçay, şimdi de HDP üzerinden oyunlar planladığını savundu.

Erkan Akçay, şöyle devam etti:

"CHP ve İP, tüm umutlarını Mehmetçiğimize kurşun sıkanların siyasi sözcülerine bağlamıştır. CHP ve İP'in umudu, 'PKK sizi tükürüğüyle boğar. Gelecek yüzyılda sözde Kürdistan kurulur' diyen tutuklu Demirtaş'tır. HDP'nin barajı aşması için CHP özel bir gayret içindedir. CHP bazı teşkilat ve partililerini HDP'ye kanalize etmeye çalışıyor. Televizyonlarda da kaos simsarları her beş CHP'liden birinin HDP'ye oy vermesi gerektiği yönünde çağrılar yapmaktadır.

Siyaseten CHP'nin HDP'yi Meclis'e taşıma gayreti beyhudedir. CHP, Meclis'te PKK'nın dublörü gibi hareket etmiştir. Kandil'in sesi CHP sıralarından yankılanmış, Kandil'in talepleri CHP teklifi olarak Meclis'e sunulmuştur. CHP, HDP'nin eş partisi gibi hareket etmiştir. Bunun için diyorum, Meclis'te bir PKK sözcüsü varken HDP üzerinden bu kadar abidik gubidik işler çevirmenin amacı nedir? 24 Haziran yaklaştıkça CHP ve İP şaşkınlığını gizleyememektedir. Şer ittifakının bu iki unsuru, PKK ve HDP'nin kuyruğuna takılma yarışındadır. CHP ve İP, Türkiye düşmanlarının ve iş birlikçilerin odağı haline gelmiştir."

Türk milletinin karanlık pazarlıklara geçit vermeyeceğini dile getiren Akçay, vatandaşların dürüst ve temiz siyaseti MHP'de gördüğünü, bugüne kadar oynanan oyunları bozduklarını sözlerine ekledi.


HABERE YORUM KAT