Hekimoğlu Anadolu Lisesi’nde kan bağışı

Hekimoğlu Anadolu Lisesi’nde kan bağışı

Türk Kızılay ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa organize ettiği, “Okulumda “Kan”panya var” projesine Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi müdür, müdür yardımcıları, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri çok sayıda kan vererek tam destek verdi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay iş birliği çerçevesinde düzenlenen kampanya büyük ilgi gördü. Kan vermeye gelenlere farklı etkinlikler sunan Selçuklu Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri güzel ve eğlenceli bir gün yaşanmasına sebep oldu. Ayrıca okulun resim galerisinde kan vermek ile ilgili fotoğraflar ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü.

Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi'nde düzenlenen kampanyaya öğrenci velileri, farklı okulların yöneticileri, öğretmenler ve okul civarında yaşayan esnaf ve komşular ilgi gösterdi. Kan bağışı etkinliğine katılan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, "Kan bağışı kampanyasıyla ihtiyaç sahibi kişilerin ihtiyaçlarını gidermenin verdiği mutluluk kadar öğrencilerimizin kan bağışının önemini ve farkındalığını anlaması da en az bağış kadar mutluluk verici bir durum. Geleceğimizde söz sahibi olacak gençleri yetiştirirken akademik başarı kadar onların sorumluluk ve dayanışma bilinciyle yetişmeleri önemlidir. Okulların ekip ruhuyla birlikte hareket ederek bu tür etkinlikler yapması kalıcı faydalar sağlar" dedi.

Okulda bayram coşkusu yaşatan faaliyet için Okul Müdürü Mehmet Akif Ateşalp, "İnsanlara faydalı işler üretmek, başkalarını düşünen nesiller yetiştirmek, paylaşmayı hayat anlayışı haline getirmek için bu tür faaliyetleri eğitimin ayrılmaz parçası olarak görüyoruz. Veli, öğretmen, öğrenci ve kampanyamıza ilgi gösteren herkese ve Türk Kızılay yetkili ve çalışanlarına çok teşekkür ederim. Bundan sonra da sosyal fayda sağlayacak etkinlerimize devam edeceğiz" dedi.

Kan bağışı etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, Akören ilçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Bozdağ, sivil toplum temsilcileri, daire amirleri, çok sayıda okul idarecisi ve bağışçılar katıldı.

hekimoglu-anadolu-lisesinde-3.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.