Hüma Okulları Kosova'da

Hüma Okulları Kosova'da

Hüma Okulları ismini Kosova’da da yaşatmak için eğitim projelerine başladı.

Hüma Okulları ismini Kosova’da da yaşatmak için eğitim projelerine başladı.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Uykusuz, Kosova Mitroviça Belediye Başkanı Bedri Hamza’yı ziyaret etti. Belediye Başkanı Bedri Hamza, Hüma Okulları’nda kurulan Türk eğitim sistemine hayran kaldığını kendi şehirlerinde de Hüma Okulları’na yer vermek istediklerini dile getirdi.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul yaptıkları seyahatlerinde, Arnavutluk Tiran Büyükelçisi Ahmet Murat Yörük’ü, Arnavutluk Tiran Alsar Derneği Genel Başkanı Mehdi Gurra’yı, Balkan Kadınları Derneği Genel Başkanı Mimoza Asllani’yi ve Kosova Ferizaj Belediye Başkanı Agim Aliuf ziyaret etti. Ziyarette Balkan Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu’ndan Elizabeth Asllani ve Kosova Konyalılar Federasyonu Avrupa ve Balkanlar Koordinatörü Mustafa Ulu eşlik etti.

huma-2.jpg

Dr. Mehmet Birekul, Afrika Benin’den sonra Kosova’da ve diğer Balkan ülkelerinde de Hüma Okulları için çalışmalara başlayacağını dile getirdi. Birerkul, farklı ülkelerde şanlı Türk bayrağını dalgalandırmaktan mutlu olduğunu ifade ederek “Okulumuzu ve Türk eğitim anlayışını yaşatacak olmaktan gururlu ve mutluyuz. Aldığımız büyük talepler bizi sevindiriyor ve daha çok çalışmamızda bize ilham oluyor’’ dedi.

Dr. Mehmet Birekul; görüştüğü isimlerin göstermiş oldukları ilgiden ve misafirperverliklerinden dolayı onlara teşekkür ederek Türkiye’den getirdikleri anlamlı hediyelerini takdim etti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum