Hüma Okulları’ndan sporcu öğrencilere eğitim bursu

Hüma Okulları’ndan sporcu öğrencilere eğitim bursu

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Bilal Yavaş, spora ve sporcuya verdikleri önemden dolayı Hüma Okulları’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Hüma Okulları, kurulduğu günden bu güne milli sporculara eğitim bursu vererek Türkiye’nin uluslararası alanda adının duyulmasına vesile oluyor. Hem kendi bünyesindeki öğrencilere hem de Konya’da faaliyet göstermekte olan takımlara desteğini esirgemeyen Hüma Okulları, sportif altyapının güçlendirilmesinde önemli bir noktada bulunuyor. Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Hüma Okulları arasında “Gençlik ve Spor Bakanlığı Sporcu Öğrenci Eğitim Protokolü” imzalanarak protokol gereği sporcu öğrencilere çeşitli ayrıcalıklar tanındı. Hüma Okulları, protokolde yer aldığı gibi; ulusal ve uluslararası alanda ülkemizi temsil eden ve ödül alan başarılı sporcuları okullarında yüzde yüze kadar burslu olarak eğitim görmeleri, eğitim öğretim süreçlerinin sporcu öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi, sporcu öğrencilerin; kişisel, sosyal ve sportif gelişimleri için okulun fiziki kapasite ve imkanlarından yararlanılmasını taahhüt etti. Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul, “Spora önem atfettikçe ve sporculara hak ettikleri değeri verdikçe ülkemizdeki spor faaliyetleri gelişme kaydetmektedir. İmkanların artırılması, destek olunması ve spor faaliyetlerinin teşvik edilmesi ile Türkiye’nin ismini çok daha fazla başarı ile duyuracağımız kanaatindeyim. Büyüklerin de dediği gibi, ‘Marifet iltifata tabidir, iltifatsız emek zayidir.’ Bu nedenle başarılı sporcularımızın emeklerinin karşılığını alması adına tüm branşlarda sporcu öğrencilerimize destek oluyoruz. Türkiye'yi aydınlık yarınlara sporda, sanatta, bilimde, kültürde başarılı öğrencilerimiz ulaştıracaktır. Geleceğimize verdiğimiz önemi sporcu bursları ile göstermeye ve gençlerimizin zorlu mücadelesinde yanlarında olmaya devam edeceğiz” diyerek Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Bilal Yavaş’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.