1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İHH'dan "Yetim Dayanışma Günleri"
İHH'dan "Yetim Dayanışma Günleri"

İHH'dan "Yetim Dayanışma Günleri"

Reyhanlı'da barınan 600 çocuk, İHH İnsani Yardım Vakfının etkinliğinde eğlendi

A+A-

HATAY (AA) - İHH İnsani Yardım Vakfının "Yetim Dayanışma Günleri" kapsamında 600 Suriyeli yetim çocuk için etkinlik düzenlendi.

İHH'nın lojistik merkezindeki etkinliğine katılan 600 yetim gönüllerince eğlenip moral buldu.

İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi basın danışmanı Burak Karacaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünya genelinde 2016 yılı içinde yapılacak "Yetim Dayanışma Günleri" kapsamında 200 bin yetimle buluşacaklarını söyledi.

Etkinliklerini Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde de düzenlediklerini anlatan Karacaoğlu, "Suriyeli yetim çocuklarımız yöresel kıyafetlerini giyerek şiir okudu ve şarkı söyledi. Çocuklar ülkelerindeki dramı anlatan tiyatro oyunu da sergiledi. Çocuklarımızla yemek yiyerek morallerini biraz olsun yüksek tutmak istedik." dedi.

Karacaoğlu, Suriyeli yetimler için yıl içinde çeşitli çalışmalar yaptıklarını aktararak, "Suriye ve Türkiye'de barınan yetimlere günlük 20 bin ekmek ve gıda yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Dayanışma günleri kapsamında bir araya gelen çocuklarımızın hayata daha da sıkı tutunmaları adına bu tür çalışmalar ara verilmeden yapılacak." sözlerine yer verdi.

Karacaoğlu, yetim çocukların yanında olmayı sürdüreceklerini de dile getirdi.

İHH'dan "Yetim Dayanışma Günleri"

İHH'dan "Yetim Dayanışma Günleri"

HABERE YORUM KAT