İhtiyaç doğmasa parti kurulmaz

İhtiyaç doğmasa parti kurulmaz

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcıları Sadullah Ergin, Nihat Ergün, Burak Dalgın ve Kurucular Kurulu Üyesi Selma Aliye Kavaf, DEVA Partisi Konya İl Başkanlığında teşkilat mensupları ile bir araya geldiler.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcıları Sadullah Ergin, Nihat Ergün, Burak Dalgın ve Kurucular Kurulu Üyesi Selma Aliye Kavaf, DEVA Partisi Konya İl Başkanlığında teşkilat mensupları ile bir araya geldiler ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundular.

“ŞİKAYET ETMEYİ BIRAKIP MÜCADELE ETMELİSİNİZ”

Deva Partisi il binasında düzenlenen basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Deva artisi İl Başkanı Seyit Karaca Elimizi taşın altına koymak ve ülkemizi yeniden siyasi atmosfere sokmamız gerekiyor. Bu tek başına kimsenin yapabileceği bir şey değil. Bu nedenle şikayet etmeyi bırakıp mücadele etmeye başlamalıyız, başlamalısınız diye konuştu.

Daha sonra söz alan Deva Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün sözlerine siyasi partilerin zor şartlar altında kurulduklarını kaydetti.

deva-haber-6.jpg

TOPLUMDA YENİ BİR SİYASİ ÇIKIŞA İHTİYAÇ VAR

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Ergün, “Türkiye şu an zor şartlarda olmasaydı bir siyasi parti kurulma ihtiyacı doğmazdı ve 81 vilayette hızlı bir şekilde teşkilatlanmak mümkün olmazdı. Toplumda yeni bir siyasi çıkışa, yeni bir harekete, kapsamlı bir ihtiyacın olduğunun mesajını yoğun kitleler tarafından aldık. İnsanlar, herkesin bir partisi var bizimde partimiz olsun düşüncesiyle parti kurmazlar.  Yoğun ihtiyaçların var olduğu ortamlarda siyasi partiler kurulur. Siyasi partiler, bir ülkede barış, özürlük, hukuk, huzur, güven üretmelidir. Siyasetin siyasetçinin görevi budur. Uzunca bir zamandır siyaset bunları üretmiyor. Çatışma, gerginlik, kutuplaştırma, ötekileştirme, dışlama, adaletsizlik, hukuksuzluk ve eşitsizlik üretiyor. Siyaset işini yapmıyor. Bunlar olmayınca ekonomi de işlev göremez hale geliyor. Ekonominin de sağlıklı şekilde yürümesi için iyi alt yapıya ihtiyacı var.  Adaletin, özgürlüğün olmadığı yerde ekonomi olmaz. Ekonominin güvene ve adalete ihtiyacı var. Fırsat eşitliğine ihtiyacı var. Görmediğimiz köprünün, yolun parasını kat kat fazlasıyla ödemek zorunda kalıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin ve Burak Dalgın da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yasama, yürütme ve yargının tek bir elde toplandığını vurgulayarak, hak ve özgürlüklerin insafa bırakıldığını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.